سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ شهریور ۱۳۹۴ در ۳:۲۹ ب.ظ چاپ مطلب

نظر شاعر خراسانی در مورد یک مستند خراسانی

ghasem rafia

قاسم رفیعا گفت: «سلام بر علی پسر موسی»، جذاب است به خصوص برای مشهدی‌ها.

قاسم رفیعا گفت: «سلام بر علی پسر موسی»، جذاب است به خصوص برای مشهدی‌ها.

سوره سینما – مستند سلام برعلی پسر موسی(ع)، آخرین اثر امین قدمی به تهیه کنندگی وحید چاووش است که در مرکز مستند سوره تولید شده است . این فیلم روایتگر زندگی چوپان خراسانی است که به زائرین پیاده حضرت رضا(ع) خدمت می کند. قاسم رفیعا، شاعر مشهدی کشور در خصوص این مستند گفت: نکته­ی تاثیر گذار این فیلم، تلاش و تکاپوی یک چوپان برای خدمت به زائران است که ایثارگرانه و بدون چشم داشت در این راه می­کوشد.

وی افزود: سازندگان فیلم در به تصویر کشیدن کارهای این چوپان بسیار موفق بوده اند، مخصوصا جاهایی که او با شوق خاصی دنبال کارها می­دود.

این شاعر مشهدی در خصوص استقبال مشهدی ها از این فیلم گفت: این کار جذاب است اما در خراسان بهتر از جاهای دیگر جواب می­دهد .

رفیعا در خصوص موسیقی متن فیلم گفت: موسیقی زمانی خوب روی کار می نشیند که هنگام تماشای اثر انسان را بیشتر درگیر متن کند که در این فیلم با استفاده ی به جا از موسیقی خراسانی این حس را تجربه می کنیم .

قاسم رفیعا با اشاره به پایان بندی این مستند اضافه کرد: از منظر من اگر پایان بندی قدری واضح تر می بود کار از این هم بهتر میشد .

مستند سلام بر علی پسر موسی، قرار است این شب ها از شبکه های سیما پخش شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>