سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۹ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۴ ق.ظ چاپ مطلب

«طبیعت زیبای ایران» در شبکه مستند

tabiate-zibaye-iran

امیرتوده روستا با استفاده از عکس‌های برگزیده جشنواره «طبیعت زیبای ایران» میان برنامه‌ای با همین نام برای شبکه مستند سیما تولید کرد.

امیرتوده روستا با استفاده از عکس‌های برگزیده جشنواره «طبیعت زیبای ایران» میان برنامه‌ای با همین نام را در ۱۲۰ قسمت برای شبکه مستند سیما تولید کرد.

سوره سینما – به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، امیر توده روستا مستندساز درباره تولید میان برنامه «با ما ببینید» تحت عنوان «طبیعت زیبای ایران» گفت: این کار برای معرفی فضاهای طبیعی بکر ایران ساخته شده است. ایده اولیه آن نیز برای مدیر شبکه مستند بود و پس از جلساتی که داشتیم، این ایده تکمیل شد. سرانجام تصمیم گرفتیم با استفاده از عکس هایی که توسط تعدادی از عکاسان کشور از مناطق مختلف ایران ثبت شده، این اثر را تولید کنیم.

وی افزود: تصاویر، توسط عکاسانی گرفته شده که در جشنواره طبیعت زیبای ایران شرکت کرده بودند. پس از رایزنی هایی که با انجمن سینمای جوانان انجام شد به این نتیجه رسیدیم بخشی از عکسهای برگزیدگان را در این برنامه مورد استفاده قرار دهیم.

این مستندساز تأکید کرد: هدف از تولید این میان برنامه ها، ارتقا سطح زیبایی شناسی مخاطبان و گویای موقعیت های بکر در کشور است. این آثار به نوعی به فاصله گذاری بین برنامه های مختلف شبکه مستند می پردازد و درصدد است چشم مخاطب را به زیبایی شناسی عادت دهد.

توده روستا یادآور شد: هر قسمت از این میان برنامه ۴۰ ثانیه است و در هر کدام از قسمت ها از جز به کل یک عکس حرکت می کنیم و ابتدا جزئیات طبیعت داخل تصویر را می بینیم و کم کم با کل اثر روبرو می شویم.

«طبیعت زیبای ایران» در قالب میان برنامه هایی در ۱۲۰ قسمت از شبکه مستند سیما پخش خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>