سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۱:۵۱ ق.ظ چاپ مطلب

رونمایی از آلبوم موسیقی «ردیف موسیقی ایرانی برای عود» استاد نریمان

nariman

آلبوم موسیقی «ردیف موسیقی ایرانی برای عود» استاد نریمان، از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری، شنبه ۲۸ شهریور‌ رونمایی می‌شود.

آلبوم موسیقی «ردیف موسیقی ایرانی برای عود» استاد نریمان، از تولیدات مرکز موسیقی حوزه هنری، شنبه ۲۸ شهریور‌ رونمایی می‌شود.

در چهارمین نشست ماهانه شب آواز ایرانی، آلبوم موسیقی «ردیف موسیقی ایرانی برای عود» زنده‌یاد منصور نریمان، رونمایی می‌شود.

مراسم رونمایی از این اثر ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری، با حضور خانواده آن مرحوم و بزرگان موسیقی برگزار می‌شود.

این آلبوم موسیقایی در حالی از سوی مرکز موسیقی حوزه هنری منتشر شده که پیش از این کتاب «ردیف موسیقی ایرانی برای عود» توسط مرکز موسیقی حوزه هنری و انتشارات سوره مهر چاپ و منتشر شده است.

این کتاب نخستین کتاب تالیف شده این ساز در ایران است که روایت استاد از ردیف موسیقی ملی ایران است و از سویی مهم‌ترین کتاب در زمینه آموزش موسیقی ایرانی محسوب می‌شود و استاد در روایت خود از این ردیف با توجه به ویژگی‌های ساز بربط، دستگاه‌ها و آوازها را در محدوده‌ای از ساز اجرا کرده‌اند که علاوه بر ایجاد فضای هارمونیکی بهتر، به سهولت اجرا در ارائه گوشه‌ها و حفظ توالی آن‌ها در زمان اجرا نیز توجه‌ای خاص شده است.

شیوه بربط نوازی، ۴۲ قطعه برای عود و ردیف موسیقی ایرانی برای بربط از جمله دیگر یادگارهایی است که از سوی این زنده‌یاد در حوزه موسیقی تالیف شده ‌است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>