سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۹ ق.ظ چاپ مطلب

رونمایی از آلبوم موسیقی «گوهر افشان» در حوزه هنری

gohar-afshan

آلبوم موسیقی «گوهر افشان» از تولیدات جدید مرکز‌ موسیقی حوزه‌ هنری شنبه چهارم مهرماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه‌ هنری رونمایی می‌شود.

آلبوم موسیقی «گوهر افشان» از تولیدات جدید مرکز‌ موسیقی حوزه‌ هنری به خوانندگی بامداد فلاحتی و آهنگ‌سازی آرش قاسمی، شنبه چهارم مهرماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه‌ هنری رونمایی می‌شود.

سوره سینما –  این آلبوم اولین مجموعه گروه موسیقی «میراث» است که به همت مرکز موسیقی حوزه‌ هنری منتشر شده است. این اثر برگرفته از غزلیات مولانا و از ده قطعه تشکیل شده است.

مراسم رونمایی از این اثر در حالی در پنجمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» برگزار می‌شود که هشتم مهرماه نیز روز بزگداشت مولوی است.

قطعات این آلبوم متشکل از«بادسعادت»، «سعادت»، «بهارعاشقان»، «بهار آمد»، «از زبان مولانا»، «گنج و رنج»، «دیدار»، «مجنون آن لیلی»، «لیلی و مجنون» و «عاشقی بر من» در دستگاه چهارگاه، اصفهان، بیات ترک و همایون تولید شده است.

اعضای گروه نوازندگان این آلبوم موسیقی را احسان امامی، تورج زادپور و مهدی کروندیان ( تار)، پرستو مرادی (بم‌تار)، آرش قاسمی (عود، سه‌تار و کلارینت)، محمد‌امین جهانگیری (سنتور)، سحر میر‌‌هاشمی (قانون)، متین آهنگری (کمانچه و کمانچه آلتو)، نیما حسین‌زاده (کمانچه)، امین رحیمی (نی)، عمران فروزش (تنبک)، شایان ریاحی (دم دم، کاخن جیمبه، شیکر و کاستانیت پاندیرو)، فرزاد خورشیدسوار (دف، دایره و تاکینگ‌درام)، اشکان پورفرخی (دف) و محمدرضا سلیمیان (تیمپانی) تشکیل می‌دهند.

در آلبوم موسیقی «گوهر افشان» مژگان خوش‌اندام و نسترن ابولحسن‌زاده ‌قوچانی به عنوان هم‌خوان هستند و از سویی دکلمه اشعار و روایت متن فیه‌مافیه مولانا به ترتیب برعهده ژاله صادقیان و بهزاد فراهانی است.

پنجمین محفل شعر و موسیقی «اتفاق ترانه» از بخش های مختلفی تشکیل شده است که اخبار تکمیلی در وب‌سایت مرکز موسیقی حوزه‌هنری به نشانی www.musicenter.ir به اطلاع عموم خواهدرسد.

این محفل به همت مرکز موسیقی و مرکزمحافل و جشنواره‌های حوزه هنری شنبه چهارم مهرماه ساعت ۱۷ در تماشاخانه مهر حوزه‌هنری واقع در (خیابان سمیه نرسیده به حافظ) در حالی برگزار می‌شود که بخشی از این برنامه به رونمایی آلبوم موسیقی »گوهر افشان «اختصاص خواهد داشت. ورود برای همه علاقه‌مندان آزاد است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>