سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۴ در ۹:۲۳ ق.ظ چاپ مطلب

کمال تبریزی: در سینما با فقر بازیگر مواجه هستیم / اعلام برندگان «اعجوبه‌های ایرانی»

kamal-aparat

کمال تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است که در سینما و تلویزیون در بخش های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می‌بریم.

کمال تبریزی کارگردان سینما و تلویزیون معتقد است که در سینما و تلویزیون در بخش های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می بریم و باید توجه داشته باشیم که یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی آپارات ، کمال تبریزی کارگردان تلویزیون و سینمای ایران که داوری مسابقه اعجوبه‌های ایرانی را برعهده داشت گفت: زمانیکه برای اولین بار برای داوری چنین مسابقه ای آن هم به صورت مجازی که برای اولین بار در دنیا اتفاق می افتد را عهده دار شدم فکر نمی کردم با این همه استقبال مواجه شود.

وی ادامه داد: زمانیکه آثار ارسال شده را دیدم متعحب شدم که چطور ممکن است آدم هایی در دورافتاده ترین نقاط کشور از استعدادهای خوبی برخوردار باشند.

کارگردان «طعم شیرین خیال» همچنین گفت: به جرات می گویم که باید به چنین استعدادهایی افتخار کرد زیرا این ها خودساخته هستند و با استعدادهای شخصی خود رشد کرده اند.

تبریزی ادامه داد: بی شک چنین استعدادهایی می تواند موجب کشف استعداد ها شود زیرا همانطور که می دانید در سینما و تلویزیون در بخش های مختلف امکانات خوبی داریم اما در بخش بازیگری امکانات ما بسیار محدود است و به نوعی در فقر به سر می بریم زیرا یک بازیگر خوب باید از توانایی و استعدادهای خوبی برخوردار باشد.

وی خاطرنشان کرد: همین بازیگرهایی که امروز سوپراستارهستند یک روزی از همین جا آغاز کردند یعنی خود را محک و در معرض آزمایش قرار دادند .

کارگزدان سریال «سرزمین کهن» گفت: از میان ۱۰ نفری که نامزد بازیگری بودند که از میان آنها ۳ نفر انتخاب شدند هر ۱۰ نفر از نظر استعداد و ویژگیهای بازیگری بسیار بهم شبیه بودند تا آنجا که در زمان انتخاب ما مجبور شدیم جزئیات را بیشتر مدنظر قرار دهیم.

تبریزی ادامه داد: از دیگر نکات قابل توجه برای من در بین این بازیگران این بود که اکثر آنها از جاهایی شرکت کرده بودند که من تصورش را هم نمی کردم ضمن اینکه سنشان هم بسیار کم بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وضعیت بازیگری این ۴۰ نفری که در این مسابقه شرکت کرده بودند طوری است که قطعا می توانند در سینما و تلویزیون حضور پیدا کنند و تاثیرگذار باشند.

کارگردان «طبقه حساس» گفت: کارهای این ۴۰ نفر را نزد خودم نگه داشتم زیرا می‌خواهم در فاز سوم سریال «سرزمین کهن» از آنها استفاده کنم. امیدوارم بتوانم فیزیک آنها را با شخصیت های مورد نظرم تطبیق دهم.

در ادامه این مراسم روزبه نعمت اللهی نیز گفت: یک از دشوارترین کارها قضاوت و داوری است و دوستان در آپارات این مسئولیت سنگین را به من واگذار کردند.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید در داوری تاحدودی سلیقه شخصی تاثیرگذار است . من هم برای کمتر شدن درصد خطا در نظر شخصی ، از دوستان صاحب نظرم راهنمایی گرفتم و با همفکری آنها به این انتخاب‌ها رسیدیم.

نعمت اللهی همچنین گفت: قطعا در این انتخاب‌ها عده‌ای از دوستان که امیدوار بودند رنجیدند ، اما من برایشان در مراحل ستاره شدن و از آن مهمتر حرفه ای شدنشان آرزوی موفقیت دارم.

وی ادامه داد: استعدادهای درخشان و جوانی در دنیای دوست داشتنی هنر و موسیقی داریم که ما را به آینده موسیقی کشور دلگرم می کنند.

در ادامه این مراسم مزدک میرزایی که از داوران این مسابقه بود نیز گفت: امسال تعداد شرکت کننده ها در این مسابقه بسیار زیاد بود از ۴ تا پیرمرد ۷۵ ساله که از استعدادهای بسیار خوبی هم برخوردار بودند.

وی ادامه داد: همانطور که می دانید این مسابقه در دنیا اولین بار است که در فضای مجازی اتفاق می افتد که در آن ورزشکاران رزمی زیادی شرکت داشتند و با توجه به اینکه من در بخش رزمی تبحر زیادی نداشتم مهدی صفاری را به عنوان داور بخش رزمی انتخاب کردیم.

در ادامه برنامه برندگان بخش های مختلف مسابقه اعجوبه‌های ایرانی به شرح ذیل اعلام شد:

بخش بازیگری

نفر اول: عسگر نگهداری ( از فارس)، نفر دوم: علی جان پرستی (از خراسان)، نفر سوم: بهنام فاطمی ( از تهران)، بخش مردمی: افشین پورنجفی (از دماوند)

خوانندگی پاپ

نفر اول : پیمان سالاروند (از خرم آباد)، نفر دوم: سلیمان رضایی (از کرمانشاه)، نفر سوم: علی پیک طلبکار( از رشت)، بخش مردمی: امید کوشکی (از شهر ری)

خوانندگی سنتی

نفر اول: محمد طوبایی( از مازندران)، نفر دوم: امیر رضایی(کرمانشاه)، نفر سوم: محسن باقری(از قزوین)، بخش مردمی: محمدصادق تیغ بخش(از اصفهان)

استعداد عجیب

نفر اول: محمدرضا رضایی (از بوشهر)، نفر دوم: محمد صادقی (از کرج)، نفر سوم: حمیدرضا یوسفی(شاهرود)، بخش مردمی: احسان نادری(شیراز)

حرکات ورزشی

نفر اول: احسان مظفری(از تهران)، نفر دوم: مهدی جب درویش( از شهریار)، نفر سوم: رحیم برگی(از تهران)، بخش مردمی: عادل شیرازی(از تهران)

در این مراسم افرادی همچون: کمال تبریزی، روزبه نعمت اللهی، علی اوجی، خشایار اعتمادی، میرطاهر مظلومی، مزدک میرزایی، رامسین کبریتی، نیلوفر پارسا، خشایار اعتمادی و … حضور داشتند.

اجرای برنامه را رضا رشیدپور بر عهده داشت.در این مراسم قطعات موسیقی نیز اجراشد.

مسابقه اعجوبه‌های ایرانی در ۵ بخش بازیگری، ورزشی، خوانندگی پاپ و سنتی و استعداد عجیب برگزار و به برندگان هدایای نفیسی اهدا شد.داوری این مسابقه را کمال تبریزی برای بازیگری، حسام الدین سراج برای خوانندگی سنتی، روزبه نعمت الهی برای خوانندگی پاپ، مزدک میرزایی برای استعداد ورزشی، مهدی صفایی برای ورزش رزمی و رضا رشیدپور برای استعداد عجیب به عهده داشتند.

این مسابقات از ۲۱ مرداد آغاز و قرار بود در ۲۱ شهریور به کار خود پایان دهد که به علت استقبال زیاد و درخواست کاربران تا ۱۰ مهر ماه تمدید شد. آپارات با برگزاری این مسابقه فرصت برابری برای همه علاقه‌مندان ایجاد کرد تا بتوانند استعداد خود را به معرض نمایش بگذارند.

در خلال این مسابقه مجموعا ۳۰۹۷ ویدئو برای آپارات ارسال شد که این آمار نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد رشد داشت. این ویدئوها توسط داوران هر بخش بررسی و ویدئوهای برتر انتخاب شد. در هر رشته نیز یک ویدئو با آرای مردمی انتخاب و از برنده این بخش نیز تقدیر به عمل آمد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>