سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۴ در ۱:۴۸ ب.ظ چاپ مطلب

پنجمین شب آواز ایرانی برگزار می‌شود

Shabe-Avaz

پنجمین شب آواز ایرانی، شنبه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

پنجمین شب آواز ایرانی، شنبه ۲۵ مهرماه ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری برگزار می‌شود.

به گزارش سوره سینما ، این محفل با آوازخوانی اساتید و هنرمندانی همراه خواهد بود که در بخشی از این نشست ماهانه بهرام باجلان در کنار محسن ایرانفر، نوازنده نی، به اجرای برنامه می‌پردازد. این در حالی است که در بخش دیگر آواز خوانی استاد محسن حسن‌زاده به این محفل رونق می‌بخشد.

پنجمین شب آواز ایرانی از بخش‌های متنوعی تشکیل شده است که بخشی از این برنامه به سخنرانی متین رضوان‌پور، خواننده و پژوهشگر، پیرامون «بررسی الحان مذهبی در موسیقی اقوام ایرانی» اختصاص دارد. ضمن این‌که او در فواصل این سخنرانی، به ضرورت صحبت‌هایش قطعاتی آوازی را هم اجرا خواهد کرد.

در این برنامه همچنین سیدعلیرضا میرعلینقی به سخنرانی درباره «هنر آواز ایرانی و لزوم تفکیک سبک‌های گوناگون اجرای آن، از موسیقی‌های مذهبی تا موسیقی‌های مجلسی» می‌پردازد.

پنجمین شب آواز ایرانی به همت مرکز موسیقی و مرکز محافل و جشنواره‌های حوزه هنری، شنبه ساعت ۱۸ در سالن سوره حوزه هنری واقع در خیابان سمیه نرسیده به حافظ برگزار می‌شود. ورود به این برنامه برای همگان آزاد است.

Poster-Shabe-Avaz


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>