سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۹ آبان ۱۳۹۴ در ۳:۴۵ ب.ظ چاپ مطلب

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جشنواره فیلم کوتاه تهران پیام داد

filmkootah-janati

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی پژواک وحدت‌بخش جشنواره فیلم کوتاه تهران را در نزد فیلم‌سازان ملل دیگر محسوس خواند. به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، در متن این پیام آمده است: به نام خالق زیبایی‌ها عشق می‌ورزم و امید که این فن شریف […]

علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی پژواک وحدت‌بخش جشنواره فیلم کوتاه تهران را در نزد فیلم‌سازان ملل دیگر محسوس خواند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران ، در متن این پیام آمده است: به نام خالق زیبایی‌ها

عشق می‌ورزم و امید که این فن شریف / چون هنرهای دگر موجب حرمان نشود

ذره را تا نبود همت عالی حافظ / طالب چشمه خورشید درخشان نشود

سپاس خدای یکتا و هنرآفرین که آدمی را در فطرت، ممیز به عشق و عقل گردانید و وی را به زیور مهر و هنر آراست تا زنگار از آینه دل بزداید و در وادی هنر به کشف ذات حقیقت و حصول زیبایی‌های معنوی بپردازد و با پای ارادت در این آستان گام بردارد تا از تشعشع خورشید جمال و کمال و جلال آن معبود و به‌قدر وسع و اهتمام خویش بهره‌مند شود.

به گواه تاریخ، هماره اصحاب هنر و فرهنگ در مسیر کاروان بشریت چونان چراغی فروزنده فراروی انسان‌ها و راهگشای نسل‌ها بوده‌اند و در قوام و مانایی تمدن و فرهنگ ملت‌ها سهمی سترگ و نقشی بی‌بدیل داشته‌اند و تا واپسین نفس به‌مثابه سالکان طریق عشق و رنج هرگز از آلام و سختی‌ها نهراسیده‌اند و انوار درخشان هنر تبلور و تجلیات شوق و بارقه عشق را در وجودشان مشتعل نموده و این مسیر را تا رسیدن به شاهراه سعادت و کمال بشری پیموده‌اند.

این روزها به لطف خداوند متعال و در دورانی که نسیم تدبیر و امید در باغستان سبز ایران اسلامی وزیدن گرفته است، نهال سرسبز سینمایی که ریشه در اخلاق و فضایی انسانی دارد در هاله‌ای از قداست و خنکای دوستی، جوانه‌هایش به برگ و بار می‌نشیند و لحن پاک و زبان صمیمی آن در گستره‌ای وسیع فراگیر می‌شود.

«جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران» در طول سالیان گذشته توانسته است به‌عنوان رخدادی پرطراوت ترجمان فرهنگ عمیق و اصیل سرزمین ما باشد.

جشنواره‌ای که پژواک وحدت‌بخش آن در فرهنگ سایر ملل به‌وضوح احساس می‌شود و اصحاب فرهنگ و هنر پیامش را به گوش جان خواهند شنید.

اکنون در سالی که آراسته به نام «همدلی دولت و ملت» است ایران اسلامی میزبان جشنواره‌ای شکوهمند است که پیام رسا و صمیمانه‌اش را به مردم جهان خواهد رساند.

امید آن‌که تداوم و استمرار این جشنواره بتواند متولیان فرهنگ را در رسالت سخت و سنگینی که بر دوش دارند از این آزمون پیروز به درآورد و دادار مهربان هماره سایه مهر خود را بر خاک پاک این سرزمین هنرپرور بگستراند.

در پایان لازم می‌دانم کوشش‌های بی‌دریغ همه دست‌اندرکاران این جشنواره را ارج نهاده و از خداوند متعال برای آنان آرزوی سعادت و موفقیت دارم.

علی جنتی / وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>