سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ آبان ۱۳۹۴ در ۲:۲۷ ب.ظ چاپ مطلب
در نشست خبری جشنواره اعتیاد و رسانه صورت گرفت ؛

تقدیر ستاد مبارزه با مواد مخدر از «لامپ صد» ،«نزدیکتر» و «عصر یخبندان»

etiad-resaneh

رئیس جشنواره اعتیاد و رسانه گفت: با اجتماعی‌کردن موضوع مواد مخدر این موضوع برای مردم و مسئولان به صورت دغدغه خواهد شد.

رئیس جشنواره اعتیاد و رسانه گفت: با اجتماعی‌کردن موضوع مواد مخدر این موضوع برای مردم و مسئولان به صورت دغدغه خواهد شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره اعتیاد و رسانه، فرزین رحیم‌نظری مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست رسانه ای چهارمین جشنواره اعتیاد و رسانه که صبح امروز دوشنبه ۲۵ آبان ماه در ستاد مبارزه با مواد مخدر برگزار شد با اشاره به اینکه اولین دوره برگزاری این جشنواره به حدود هشت سال پیش برمی گردد، گفت: البته اولین دوره تنها در بخش مکتوب اختصاص داشت که پس از خوب در دوره ای بعدی حوزه های دیداری و شنیداری نیز به آن اضافه شد.

وی با بیان اینکه چهارمین دور جشنواره که امسال برگزار خواهد شد، وقفه ای ۳ ساله دارد، افزود: در این دور مهمترین هدف، بحث جلوگیری از اشاعه اعتیاد است و معتقدیم رسانه بهترین عملکرد را در این خصوص و محقق شدن این امر خواهند داشت.

رحیم نظری ادامه داد: اجتماعی‌کردن موضوع مواد مخدر دیگر موضوعی بود که رئیس جشنواره اعتیاد و رسانه در توضیح آن گفت: با اجتماعی‌کردن موضوع مواد مخدر این موضوع برای مردم و مسئولان به صورت دغدغه خواهد شد.

این مدیر فرهنگی حضور عبدالرضا رحمانی فضلی در وزارت کشور را بسیار موثر در برگزاری این جشنواره عنوان کرد و ادامه داد: وزیر کشور به دلیل اهمیتی که در این حوزه برایش وجود داشت در ابتدای حضور خود در وزارت خانه با برخی مسئولان که اتفاقا نخستین این افراد هنرمندان بودند دیداری هایی داشت.

رحیم‌نظری افزود: در کل وزیر کشور با تمام دسته‌هایی که با مردم در ارتباط‌ هستند؛ رایزنی‌های بسیار خوبی انجام داد و به اهداف بسیار مثبتی دست پیدا کرد و الان وضعیت به شکلی شده است که هر هفته در نماز جمعه نیز به این موضوع اشاره می‌شود.

وی نتیجه فعالیت های چند سال اخیر و توجه به موضوع اعتیاد در حوزه فرهنگی را تولید فیلم هایی چون لامپ صد، نزدیک‌تر و عصر یخبندان عنوان کرد و گفت: نکته قابل تامل اینجاست که تمام این فیلم ها در بخش خصوصی تولید شده است و ما تنها در بحث مشاوره و کمک بسیار ناچیز در این پروژها حضور داشتیم و جا دارد که در این جشنواره و در این نشست خبری از این فیلم ها تقدیر داشته باشیم.

مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر در ادامه اظهارداشت: ساخت آلبوم موسیقی با نام «بگو نه» نیز برای رسیدن به اهدافمان در بحث جلوگیری از اعتیاد ارائه دادیم و در کل به این نتیجه رسیدیم که برای جا افتادن بحث اجتماعی کردن راه‌های جلوگیری از اعتیاد، رسانه، مطبوعات و … مهمترین عامل هستند و می‌توانند کمک شایانی به ما کنند و انصافا حمایت‌های بی‌شماری از جانب این ارگان‌ها صورت گرفته است.

مهلت ارائه آثار به دبیر خانه جشنواره از دیگر محور های سخنان رحیم‌نظری که در این باره توضیح داد: فرصت ارسال آثار تا آخر آبان ماه بود که به خاطر استقبال و درخواست بی‌شمار صاحب آثار این مهلت تا ۲۵‌ آذر تمدید شد.

وی دست‌یابی به جزئی‌ترین اطلاعات در این خصوص را نیز به سایت ستاد مبارزه با مواد مخدر راهنمایی کرد و افزود: در سایت نحوه ارسال آثار به صورت کامل موجود دارد و علاقمندان به سادگی می توانند از آن استفاده کنند.

رحیم‌نظری تمامی اهداف جشنواره اعتیاد و رسانه را در سه بخش؛ حساس‌سازی رسانه‌ها و به تبع مردم در خصوص بحث اعتیاد، دیده شدن کار رسانه‌ها در این جشنواره در ازای جوایز برگزیدگان آن و اجتماعی کردن و جلوگیری از بحث اعتیاد در جامعه عنوان کرد.

وی افزود: اگر هر کسی به هر نحوی در هر پست و جایگاهی که دارد، در خصوص جلوگیری از بحث اعتیاد و مشکلات و عواقب آن اطلاع‌رسانی کند این موضوع تا حد بسیار زیادی اصلاح خواهد شد.

رئیس جشنواره اعتیاد و رسانه میزان آثار رسیده به جشنواره تا به امروز را ۱۷۰ اثر خواند و افزود: این تعداد آثار در حوزه‌های دیداری و شنیداری و مکتوب به جشنواره ارسال شده که با تمدید زمان مهلت ارسال آثار این تعداد بیشتر خواهد شد.

وی افزود: با صدا و سیمای هر استانی نیز تفاهماتی طی سال‌های گذشته و امسال داریم که با توجه به فرهنگ آن استان آثاری تولید و ارائه خواهد شد.

رحیم‌نظری در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره زمان و محل برگزاری جشنواره نیز خاطرنشان کرد: عمده آثار ارسال شده قبلا نمایش داده شده و فقط در جشنواره نمایش داده می‌شود. شروع جشنواره نیمه آذر خواهد بود و اختتامیه آن قبل از پایان سال و احتمالا در بهمن ماه برگزار خواهد شد.

در ادامه این نشست رسانه ای جلال‌الدین صدری، دبیر چهارمین جشنواره سراسری اعتیاد و رسانه نیز گفت: از ابتدای سال مقدمات برگزاری جشنواره ازطرق مختلف انجام شد که در دوره چهارم ما بیشتر دنبال کیفیت هستیم تا کمیت و انتخاب آثار برجسته را مد نظر قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه در بخش داوری نیز از اشخاصی سرشناس و کاربلد استفاده خواهیم کرد، افزود: در میان آثار ارسال شده افراد سرشناسی از حوزه های مختلف شرکت کرده اند که موجب افزایش سطح کیفی جشنواره خواهد شد.

دبیر چهارمین جشنواره سراسری اعتیاد و رسانه خاطرنشان کرد: مکان و جوایز جشنواره هنوز مشخص نشده که بعداً اطلاع‌رسانی می‌کنیم.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>