سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۴ در ۳:۵۸ ب.ظ چاپ مطلب
همزمان با افزایش انتقادها از «معمای شاه» مطرح شد ؛

رد شدن فیلمنامه «معمای شاه» توسط شورای فیلمنامه صداوسیما!

moammaye-shah

این روزها سریال پرهزینه‌ی «معمای شاه» با وجود تبلیغات پرحجم رسانه‌ی ملی و بازپخش‌های مکرر آن، به دلیل ضعف مفرط فنی و عدم توانایی ایجاد ارتباط با مخاطبان مورد انتقادات شدید رسانه‌ها و کارشناسان فرهنگی است.

به گزارش سوره سینما ، این انتقادات تا جایی هم پیش رفته که در روزهای گذشته محمدرضا ورزی، کارگردان سریال، در واکنشی توهین‌آمیز و مضحک در برابر انتقادات در گفتگویی منتقدانش را طرفداران شاه خطاب کرد و گفت: «فکر می کنم که مجموع این مسائل به محتوایی که ما برای به تصویر کشیدن انتخاب کردیم برمی‌گردد. محتوا، محتوای خاصی است و خیلی برایم جالب بود که با پخش دو قسمت از سریال، علاقه مندان به رضا شاه و محمدرضا شاه خودشان را عملا در جامعه رونمایی کردند.»
اما در همین زمینه و همزمان با اوج‌گیری بحث‌ها و نقدهای گوناگون در مورد «معمای شاه» شنیده‌های هفت‌راه حکایت از آن دارد که فیلمنامه «معمای شاه» پیش از ساخت و توسط شورای فیلمنامه معاونت طرح و برنامه معاونت سیمای سازمان صداوسیما که در دوره مدیریت سابق رسانه ‌ملی وظیفه تصویب فیلمنامه‌ی آثار نمایشی برای ساخت را برعهده داشت به دلیل ضعف‌های ساختاری رد شده بوده است و این سریال خارج از روند قانونی ساخت اثار نمایشی در صداوسیما و با حمایت مدیران ارشد سابق صداوسیما و و با دستور مستقیم آنها ساخته شده است.
حال با توجه به این نکته مدیران سابق سازمان صداوسیما نیز باید در مورد کییت پایین «معمای شاه» مورد پرسش قرار بگیرند و دلیل حمایت خارج از چارچوب‌شان از ورزی را اعلام نمایند. همچنین احتمالا باید مشخص گردد که محمدرضا ورزی اعضای سابق شورای فیلمنامه صداوسیما را هم از طرفداران شاه سابق می‌داند یا خیر؟!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>