سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۷ دی ۱۳۹۴ در ۱۱:۴۰ ق.ظ چاپ مطلب

ساخت موسیقی «نفس» نرگس آبیار به اتمام رسید

nafas

ساخت موسیقی فیلم سینمایی «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار توسط مسعود سخاوت دوست به پایان رسید.

به گزارش سوره سینما، فیلم سینمایی «نفس» سومین تجربه کارگردانی نرگس آبیار پس از ساخت فیلم های «اشیاء از آنچه در آینه می بینید به شما نزدیکترند» و «شیار ۱۴۳» به شمار می‌آید که به تازگی ساخت موسیقی آن توسط مسعود سخاوت‌دوست به پایان رسیده و فیلم وارد مرحله اصلاح رنگ شده است.

مسعود سخاوت دوست دومین تجربه همکاری خود با نرگس آبیار را پس از فیلم «شیار ۱۴۳» در فیلم «نفس» کسب کرده و در ساخت موسیقی این فیلم از طیف وسیعی از انواع موسیقی بهره برده و در بخشی از ساخت موسیقی «نفس» سراغ موسیقی اقوام به خصوص موسیقی خراسان و سیستان و بلوچستان رفته است.

یکی از ویژگی های ساخت موسیقی این فیلم بهره گیری از نوعی ساز ابداعی «چنگ» ساخته سیف الله شکری است. به گفته سخاوت دوست، این ساز با چنگ‌های معمولی متفاوت است و برای نخستین‌بار در موسیقی «نفس» از این ساز استفاده شده است.

همچنین تدوین این فیلم سینمایی به تازگی به پایان رسیده و آرش قاسمی صداگذاری این فیلم سینمایی را به عهده دارد و قرار است پس از طی مراحل فنی، در بخش «سودای سیمرغ» سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر رونمایی شود.

فیلم سینمایی «نفس» روایت زندگی چهارکودک به نام های بهار، نادر، کمال و مریم است که به همراه پدرشان غفور و مادربزرگ‌ خود در دهه ۵۰ خورشیدی نفس می کشند! دنیای این کودکان، دنیایی پر از رویاهای زیبای کودکانه است و قرار است رنگ حقیقت به خود بگیرد.

جمشید هاشم پور، مهران احمدی، پانته آ پناهی ها، گلاره عباسی، سیامک صفری، ساقی زینتی، ساره نورموسوی، محمدرضا شیرخانلو ، علی خان بابایی، علی نفیسی، احسان قاسمی، روژان آراوند، بهادر محمدنژاد، وحید نفر، الهه براداران، آتیه جاوید و شبنم مقدمی از بازیگران فیلم سینمایی «نفس» هستند.

نرگس آبیار علاوه بر کارگردانی، نگارش فیلمنامه «نفس» را نیز به عهده داشته و شرکت سینمایی نورتابان، ابوذر پورمحمدی و محمدحسین قاسمی تهیه کنندگان این فیلم سینمایی هستند.

منبع: مهر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>