سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۰ ق.ظ چاپ مطلب

تهیه کننده فیلم «اینجا کسی نمی‌میرد»: مرتفع ترین فیلم ایرانی را ساخته‌ایم

inja-kasi-nemimirad

تهیه کننده فیلم «اینجا کسی نمی‌میرد» در آستانه ی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر از شرایط خاص تولید این فیلم سخن گفت.

به گزارش سوره سینما ، سینا سعیدیان گفت: منتظر فرصتى بودم که بتوان یک اثر سینمایى مستقل با قصه اى متفاوت و با شرایط تولیدى کم هزینه با توجه به بودجه ى کاملا شخصى ساخت و زمانى که فیلمنامه نقطه صفر(نام اولیه فیلمنامه) را مطالعه کردم طی جلساتى که به اتفاق هسته مرکزى این فیلم متشکل از بهار کاتوزى (نویسنده) و حسین کندرى (کارگردان) در بهمن ماه ٩٣ داشتیم به پیش تولید رسیدیم.حسین کندری در کنار کارگردانی مدیریت فیلمبردارى پروژه را نیز برعهده داشت . مطمئنا سینماگران اهل فن مطلع هستند مدیریت کردن این دو بخش در کنار هم آن هم براى یک فیلمساز فیلم اولى کاریست بس دشوار! و تنها از عهده ى یک فیلمساز توانمند برمى آید.

وی در ادامه با اشاره به لوکیشن فیلم که در ارتفاعات قله دماوند فیلمبرداری شده است افزود: به پیشنهاد من لوکیشن فیلم را در منطقه رینه لاریجان و زیر قله دماوند انتخاب کردیم. کار کردن در آن شرایط آب و هوایى و بدون امکاناتى نظیر آب و برق شرایط تولید را سخت تر میکرد. تمامى لوکیشن هاى فیلم با مدیریت و طراحی امیرحسین دوانی در زمان پیش تولید ساخته شد. به تعبیرى می توان گفت ما مرتفع ترین فیلم سینماى ایران را ساخته ایم و قطعا بدون همراهى تک تک عوامل فیلم این اتفاق میسر نمى شد.

این تهیه کننده جوان در ادامه افزود : ایمان دارم با توجه به امکاناتى که در اختیار گروه بوده و همین طور مدت زمانى که ساخت فیلم طول کشید، خروجى خوبی داشتیم و از ماحصل کار رضایت داریم . امیدوارم مخاطبین هم  با فیلم ارتباط برقرار کنند.

ما اولین فیلم بلند سینمایى هستیم که درایران با دوربین بلک مجیک اورسا فیلمبردارى کردیم که به نوبه ى خودش منحصر بفرد است.

سعیدیان در پایان خاطر نشان کرد: تمام تلاش این گروه جوان در راستاى ارائه ی اثرى متفاوت در سینماى ایران بوده و امیدواریم رضایت مخاطب و همین طور هیئت  داوران جشنواره را جلب کند.

گفتنی است «اینجا کسى نمى میرد» در بخش «هنر و تجربه» سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر امسال حضور دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>