سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ فروردین ۱۳۹۵ در ۳:۰۵ ب.ظ چاپ مطلب

«دو» جایزه ویژه هیات داوران «سیلک رود» را دریافت کرد

do

فیلم سینمایی «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی که در بخش رسمی – مسابقه ای جشنواره «سیلک رود» حضور داشت، موفق به دریافت جایزه ویژه هیات داوران این جشنواره شد.

به گزارش سوره سینما طبق بیانیه هیات داوران جشنواره «سیلک رود»، فیلم «دو» به دلیل نگاه متفاوت به زن ایرانی ،هدایت و بازی خوب بازیگران و کارگردانی این اثر سینمایی که فراتر از فیلم اول یک کارگردان است،موفق به دریافت جایزه شد.

پیش از این فیلم سینمایی «دو» موفق به دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری ازجشنواره فیلم «تالین» شد.این فیلم سینمایی درجشنواره ی فیلمهای ایرانی در دانشگاه «یو سی ال ای» که از ۱۴-۱۰ مارچ ،برگزار می شود نیز حضور دارد وبرگزار کنندگان این جشنواره از پرویز پرستویی بازیگر و تهیه کننده این فیلم سینمایی دعوت ویژه به عمل آورده اند.مرجان علیزاده مدیریت پخش بین الملی فیلم«دو» را بر عهده دارد.

این فیلم سینمایی که با نگاهی به داستان «کفشهای خدمتکار» اثر برنارد مالامود نوشته شده است،داستان زن خدمتکاری را روایت می کند که در خانه بهمن کار می کند.بهمن بعد از سالها زندگی در اروپا به ایران بازگشته و ارتباط عاطفی اش را با زندگی و گذشته اش قطع کرده است و بعد از بازگشت به خانه اش در ایران قصد فروش آن را دارد…

پرویز پرستویی، مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی، سارا قراچه‌داغی، مصطفی زند، پیمان جعفری، سارا پورصبری، الهام شعبانی، سمیه برجی، رضا مسعودی، علی احسانی، جواد فراهانی، امیر جنابی، مهرانه مهین ترابی، محمد علی سجادی، ارد زند، سمانه وفایی، منیر شاهین، حسام نورانی، امیر حسین ترابی از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

فیلم «دو» ازهفتم اسفندماه درسینماهای گروه هنروتجربه اکرانش را اغاز کرده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>