سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۳۰ فروردین ۱۳۹۵ در ۳:۵۳ ب.ظ چاپ مطلب

توجه ویژه به موضوع مقابله با تبعیض نژادی و خشونت پلیس آمریکا با رنگین پوستان در جشنواره فیلم مقاومت

moghavemat-fest

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در این دوره یکی از موضوعات مهم بخش مسابقه بین‌الملل را به موضوع توجه به پذیرش آثاری با موضوع مقابله با تبعیض‌نژادی و خشونت پلیس آمریکا با رنگین‌پوستان اختصاص داده است.

به گزارش سوره سینما ، روابط عمومی چهاردهمین جشنواره بین المللی فیلم مقاومت با اعلام این خبر افزود: چرخش جمعیت ایالات متحده از سفید پوست به اقلیت‌های رنگین پوست عمدتاً از نژاد آفریقایی-آمریکایی و اسپانیایی-آمریکایی تشکیل واقعیتی مسلم و آشکار است. سابقه و قدمت پدیده بردگی و تبعیض نژادی از یک سو و رشد جمعیت رنگین پوستان از دیگر سو باعث شده تا در جامعه امروز آمریکا بیش از هر زمان دیگری شاهد اعمال تبعیض، خشونت، زورگیری، آزار و اذیت علیه رنگین پوستان، اقلیت های دینی و نژادی باشد.

از آنجا که این اقلیت‌ها، طیف گسترده‌ای از نژادها و قومیت‌های بشری، از سیاه پوستان گرفته تا سرخ پوستان، زردپوستان، مردمان آمریکای لاتین و همچنین مسلمانان را در برمی‌گیرد، مسئله خشونت پلیس در آمریکا، در سطحی بین‌المللی نگریسته شده و از نگرانی‌های همه سازمان‌های بین‌المللی و نیز سایر کشورها به شمار می‌آید و از مقولات مهمی است که باید به طور ویژه از جنبه‌های مختلف به آن پرداخته شود.

بر پایه این خبر؛ چهاردهمین جشنواره بین­المللی فیلم مقاومت به منظور تبیین و گسترش “فرهنگ مقاومت”. در سه بخش مسابقه بین­الملل، جایزه ویژه عماد مغنیه و چشم­انداز سینمای مقاومت در جهان، با حضور آثاری که به مقاومت مسلمانان و مظلومان جهان پرداخته­اند، برگزار می­گردد. کلیه فیلم­های سینمایی و مستند که از ژانویه سال ۲۰۱۴ در ایران و سایر کشورها تولید شده­اند می­توانند در این بخش شرکت نمایند.

شایان ذکر است جشنواره بین المللی فیلم مقاومت امسال همزمان با هفته گرامیداشت دفاع مقدس برگزار می‌شود.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>