سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۰:۰۷ ق.ظ چاپ مطلب

انیمیشن عاشورایی «ناسور» در عراق اکران می شود/ استقبال خریداران کشورهای مسلمان نشین

nasoor

تهیه کننده انیمیشن عاشورایی «ناسور» تاکید کرد در بازارفیلم سی و چهارمین جشنواره جهانى فیلم فجر، شاهد استقبال تهیه کنندگان ، پخش کنندگان و خریداران کشورهاى مسلمان نشین بودیم و برای اکران این انیمیشن سینمایی با کشور عراق قرارداد بسته ایم.

به گزارش سوره سینما به نقل از ستاد خبری انیمیشن سینمایی «ناسور»، داریوش دالوند یکی از تهیه کنندگان انیمیشن سینمایی «ناسور» که در بخش بازارفیلم این دوره از جشنواره جهانی فجر حضور دارد با بیان این مطلب درباره عرضه تجاری این انیمیشن سینمایی گفت: در ایام برپایی بازار فیلم این جشنواره سینمایی، شاهد استقبال خوبى از سوی کشورهاى مسلمان بودیم و با کشورهاى عراق و لبنان مذاکره کرده ایم.

وی درباره نتیجه مذاکره با پخش کننده های عراقی گفت: نتیجه مذاکرات با پخش کننده های عراقی منجر به عقد قرارداد برای اکران «ناسور» شد و به زودی این انیمیشن سینمایی در این کشور اکران خواهد شد. هچنین با کشور لبنان در حال مذاکرات هستیم تا بتوانیم این فیلم انیمیشن را در ایام ماه هاى محرم و صفر در این کشور روی پرده ببریم.

دالوند درباره حضور انیمیشن سینمایی «ناسور» در جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: جشنواره جهانی فیلم فجر فرصت مناسبی برای عرضه محصولات سینمایی کشور است و مطمئن هستم تا پایان جشنواره استقبال خوبى برای خرید از این انیمیشن سینمایى و دیگر محصولات فرهنگى ایران توسط پخش کننده های خارجی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: انیمیشن سینمایی «ناسور» محتوای مذهبی و تاریخی دارد و روایتی از حماسه عاشورا است که شهادت مظلومانه امام حسین (ع) در روز عاشورا را به روشنى به تصویر کشیده است و بى شک موضوع این اثر سینمایى براى کشورهاى شیعه حایز اهمیت است و از این فیلم سینمایی استقبال خواهند کرد.

تهیه کننده انیمیشن سینمایی «رستم و سهراب» در پایان گفت: انیمیشن سینمایی «ناسور» قابلیت عرضه جهانی دارد و بخش بازار فیلم جشنواره جهانی فیلم فجر فرصت مناسبى برای عرضه آثاری از این دست به مخاطبان خارجی است.

انیمیشن سینمایی «ناسور» به کارگردانی کیانوش دالوند و تهیه کنندگی مشترک محمد حسین قاسمی و داریوش دالوند در بخش بازار فیلم سی و چهارمین جشنواره جهانى فجر حضور دارند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>