سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۲ ق.ظ چاپ مطلب

تکلیف پخش کننده «جشن تولد» مشخص شد

jashn-tavalod

کارگردان فیلم سینمایی «جشن تولد» گفت: امیدوارم که این اثر سینمایی پیش از ماه مبارک رمضان روی پرده سینماها برود.

به گزارش سوره سینما، عباس لاجوردی کارگردان فیلم سینمایی «جشن تولد» که در دو بخش ملی و جهانی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت در رابطه با زمان اکران این اثر سینمایی گفت: به تازگی حوزه هنری پخش «جشن تولد» را بر عهده گرفته و امیدوارم که این اثر سینمایی پیش از ماه مبارک رمضان روی پرده سینماها برود.

کارگردان مستند «ایران هراسی» در گفتگو با خبرنگار  افزود: «جشن تولد» نسبت به نسخه به نمایش درآمده در جشنواره فجر هیچ گونه تغییری نداشته و تنها برخی اصلاحات جزئی در رنگ و نور فیلم انجام شده است و ما هیچ مشکلی برای اکران این اثر سینمایی نداریم.

وی ادامه داد: امیدوارم با قطعی شدن زمان اکران، هر چه سریعتر این اثر سینمایی که برای مردم ساخته شده روی پرده سینماها برود و تمامی مخاطبان بتوانند این فیلم استراتژیک را در سالن های سینما به تماشا بنشینند.

لاجوردی سپس با بیان اینکه «جشن تولد» ابعاد جنایات تکفیری ها را در سوریه برای مردم بیش از پیش افشا کرده و نمایش می دهد اظهار داشت: قطعاً مردم از این اثر سینمایی استقبال خوبی خواهند داشت و ایام روحانی ماه مبارک رمضان می تواند به فروش فیلم کمک کرده و مردم مومن و روزه دار را به سالن های سینما بکشاند.

این فیلمساز تأکید کرد: تلاش کردم در این فیلم ظلمی که ظرف این چند سال بر ملت این سرزمین توسط گروههای تکفیری رفته است را در بستر یک فیلم سینمایی به تصویر بکشم. بحران و فجایع انسانی در سوریه بیش از آن چیزی است که در رسانه ها عنوان می شود و متأسفانه اغلب مردم سوریه در ناخوشی زندگی می کنند و مشکلات متعددی دارند که «جشن تولد» بخشی از این مصائب و مشکلات را به تصویر کشیده است.

لاجوردی سپس با اشاره به داستان این فیلم گفت: «جشن تولد» داستان خانواده ای اهل سوریه را روایت می کند که شب جشن تولد فرزندشان (رقیه) با حمله تکفیری‌ ها به دمشق و حرم حضرت زینب (س) مواجه می شوند و این باعث می شود تا به مقصد حرم حضرت زینب (س) به عنوان یک محل امن فرار کنند؛ آن ها در این مسیر با دو ایرانی که برای زیارت به اتفاق خانواده آمده‌اند آشنا می‌شوند و در مسیر اتفاقاتی برای این گروه رخ می‌دهد.

کارگردان مستند «چشمان بی خواب و بیدار» در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه نگارش دو فیلمنامه با موضوع استراتژیک را در دست دارد اظهار داشت: یکی از این فیلمنامه های اثری اجتماعی است و دیگری نیز مربوط به وقایع سوریه است.

وی افزود: اینکه کدامیک از این طرح ها زودتر به مرحله تولید برسند هنوز مشخص نیست و تا حدود ۲ هفته آینده و پس از اتمام نگارش سیناپس اولیه تکلیف ساخت این آثار روشن خواهد شد.

منبع: سینماپرس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>