سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۴:۰۸ ب.ظ چاپ مطلب

فروش رکوردشکن انیمیشن جنجالی جدید

finding-dory

«در جستجوی دُری» می‌رود تا رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه یک انیمیشن بلند سینمایی را به نام خود ثبت کند.

به گزارش سوره سینما به نقل از ورایتی انیمیشن تازۀ پیکسار و دیزنی با صداپیشگی الن دی‌جنرز به جای ماهی آبی فراموشکار از پنجشنبه شب در ۴۳۰۵ سالن سینما در آمریکا اکران شد.

«در جستجوی دُری» تا پایان روز جمعه به فروشی بیشتر از ۵۰ میلیون دلار دست یافت و رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه یک انیمیشن بلند سینمایی را به نام خود ثبت کرد.

براساس پیش‌بینی کارشناس فروش سینما «در جستجوی دُری» تا انتهای تعطیلات پایان هفته به فروشی بیش از ۱۳۰ میلیون دلار دست پیدا خواهد کرد.

این انیمیشن دنباله «در جستجوی نمو» است که سال ۲۰۰۳ به سینما آمد و به فروشی برابر با ۹۳۶.۷ میلیون دلار در سرتاسر جهان دست یافت. «در جستجوی نمو» داستان ماجراجویی یک دلقک‌ماهی برای یافتن پسرش نمو است. او در این مسیر با یک ماهی آبی‌ فراموش کار به نام دُری همراه می‌شود. «در جستجوی نمو» که برندۀ جایزه اسکار بهترین انیمیشن بلند شد، در نخستین پایان هفته نمایش در آمریکا ۷۰ میلیون دلار فروش داشت.

الن دی‌جنرز و آلبرت بروکس به ترتیب صداپیشگان شخصیت‌های دُری و مارلین در انیمیشن «در جستجوی دُری» به کارگردانی اندرو استنتون هستند. استنتون کارگردان «در جستجوی نمو» هم بود. این‌بار داستان برشخصیت دُری همان ماهی آبی فراموشکار تمرکز دارد که در اقیانوس دنبال پدر و مادرش می‌گردد.

هر چند دیزنی رقم دقیق بودجه فیلم را اعلام نکرده است اما انیمیشن‌های پیکسار معمولا با بودجه‌ای بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار ساخته می‌شوند.

«در جستجوی دُری» در جلب نظر منتقدان سینمایی هم موفق عمل کرده و با فروش بالای خود دوباره به گیشۀ سینمای آمریکا رونق بخشیده است. در طول چند هفته گذشته با اکران فیلم‌های ناموفقی چون «وارکرفت»، «آلیس آنسوی آینه» و تا حدودی «لاک‌پشت‌های نینجا» میزان فروش فیلم‌ها در سینمای آمریکا نسبت به مدت مشابه در سال گذشته افت کرده بود.

منبع: خبرآنلاین


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>