سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲ تیر ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

«حق سکوت» بهترین فیلم بلند جشنواره فیلم «فونیکس» استرالیا شد

Haghe-Sokoot

فیلم سینمایی «حق سکوت» ساخته هادی نائیجی برنده جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره بین المللی فیلم «فونیکس» ملبورن استرالیا شد.

به گزارش سوره سینما ، فیلم سینمایی «حق سکوت» به کارگردانی هادی نائیجی، از تولیدات موسسه توسعه سینمایی سوره – حوزه هنری، موفق شد تا جایزه بهترین فیلم بلند جشنواره بین المللی فیلم «فونیکس» را از آن خود کند. این فیلم پیش تر در جشنواره مذاهب امروز کشور ایتالیا و چشم سوم کشور هند به نمایش درآمده بود و همچنین در جایزه بهترین فیلمانه را در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر از آن خود کرده بود.

فیلم سینمایی «حق سکوت» درباره طلبه‌ای جوانی است که به همراه همسرش به تازگی توانسته خانه‌ای نقلی بخرد. تهیه‌ی پول خانه باعث شده که او از چک بانکی استفاده کند و حالا چک به دست یک شرخر افتاده. همسر او هم به دلیل مزاحمت های شرخر خانه را ترک می کند. سرانجام طلبه جوان، روحانی یک مسجد قدیمی و معتبر در یکی از شهرهای شمال می شود. شرخر پس از مزاحمت های مکرر، از او می خواهد تا از پول وجوهات، دین او را بپردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی فیلم «فونیکس» اول تیرماه در شهر ملبورن استرالیا برگزار گردید.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>