سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۵ تیر ۱۳۹۵ در ۳:۱۵ ب.ظ چاپ مطلب

یادداشت پرویز پرستویی در حمایت از کودکان بدسرپرست

parviz-parastouee

پرویز پرستویی بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود از کودکان بدسرپرست حمایت کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از مشاور رسانه ای پویش «بد سرپرست تنهاتر است»، در متن پیام این هنرمند که از پویش رسانه ای «بدسرپرست تنهاتر است» نیز حمایت کرده، آمده است:

چه دردناک است اینکه بدانی در این سرزمین کودکانی زندگی می‌کنند که آگاهانه یا ناآگاهانه توسط افرادی که به‌حکم قانون ولی و سرپرست آن‌ها نامیده می‌شوند، مورد آزار و استثمار قرار می‌گیرند، گاهی حتی زیر شکنجه جان می‌دهند و پناهی ندارند، ما نیز متوجه نمی شویم مگر وقتی که فوت آن‌ها را در بیمارستان‌ها می شنویم و افسوس می‌خوریم… افسوس چه دردی را درمان کرده که این دومی باشد؟ یعنی نمی توانیم مانع این اتفاقات دلخراش باشیم؟ یعنی راهی وجود ندارد که بچه های معصوم و بی پناه را از والدین بی صلاحیت بگیریم یا آن ها را آموزش بدهیم و کمک کنیم که به فرزندان خود مهربانی کنند؟
تصویب قوانین حمایتی دارای ضمانت اجرا، رسیدگی به وضعیت بچه های بدسرپرست و نظارت بر کار دستگاه های اجرایی که گاه از سر بی اطلاعی از انجام وظایف خود سرباز می زنند، درخواستی است که اهالی پویش بدسرپرست تنهاتر است از مسئولان ارشد کشور دارند.
چرا بگذاریم اتفاقی نظیر آنچه برای اعظم و دختران خردسالش افتاد، تکرار شود و آنگاه فقط افسوس بخوریم؟ افسوس چه دردی را درمان کرده که این دومی باشد؟!

گفتنی است پویش رسانه ای «بدسرپرست تنهاتر است» به صورت خودجوش توسط جمعی از اهالی رسانه طراحی شده است. این کمپین با انتشار نامه ۴۰۰ تن از هنرمندان، ورزشکاران، حقوقدانان و فعالان فرهنگی، هنری و اجتماعی و اهالی رسانه به قوای سه گانه قصد دارد به بازتعریف عنوان کودکان بدسرپرست و به جریان انداختن قوانین مربوط به آن ها یا تصویب قوانین حمایتی جدید کمک کند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>