سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ بهمن ۱۳۹۵ در ۴:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

بررسی شروط ضمن عقد در برنامه «خونه خوبه» شبکه سه

khoone-khoobe

دکتر حبیب میدانچی در بخش گفت و گوی ویژه برنامه «خونه خوبه» میزبان دکتر فدایی متخصص حقوق خانواده بود.

به گزارش سوره سینما ،  با توجه به محوریت بحث گپ و گفت میدانچی به شروط ضمن عقد اشاره کرد و از دکتر فدایی خواست تا توضیحات شفافی درباره یکی از شروط ضمن عقد نکاح یعنی مهریه و تفکری که در ذهن همه مردم در این باره جا افتاده است را بیان کند.

دکتر فدایی در این خصوص گفت: مردم ما تصور می کنند که زوج بیش از ۱۱۰ سکه را نباید زمان مطالبه همسر پرداخت کند در صورتی که این تفکر اشتباه است، بلکه در صورت مطالبه زوجه برای دریافت ۱۱۰ سکه ضمانت اجرایی وجود داشته و زن می تواند حکم حبس و زندان را هم اجرا کند.

در ادامه بحث مجری کارشناس «خونه خوبه» در ادامه عنوان کرد: با این حساب محدودیتی برای مهریه وجود ندارد و فقط برای بیش از ۱۱۰ سکه حق حبس و زندان ملقی است.

همچنین حبیب میدانچی مجری کارشناس این برنامه موضوع مهم دیگری را مطرح کرد که جزو شروط عقد شناخته می شود؛ حق طلاق که بعضی از خانم ها آن را در زمان عقد به شکل رسمی از آن خود می کنند و از فدایی خواست تا درباره شرایط و چگونگی این حق توضیحاتی ارائه شود.

فدایی خاطر نشان کرد: آنچه بانوان در زمان عقد نکاح به عنوان حق طلاق ار آن خود می کنند وکالت در طلاق است و اگر زن ثابت کند و محکمه اظهارات او را بپذیرد وکالت طلاق خواهد داشت.

نتیجه قابل تأملی که می توان به عنوان یک بیننده از این بحث و برنامه تلویزیونی گرفت این است که زوج های جوان به ۱۲ شرطی که زمان عقد امضا می کنند(یک مورد سایر شروط که مربوط به حق طلاق است) توجه بیشتری داشته باشند. همین موارد کوچکی که با گذشت زمان در بسیاری از مواقع طرفین را دچار مشکلات فراوانی می کند. عدم آگاهی درباره موضوعاتی که حتی با دیدن یک برنامه تلویزیونی قابل درک است بسیار کمک کننده خواهد بود.

برنامه «خونه خوبه» به تهیه کنندگی علی برزو رفیع پور و حبیب میدانچی هر شب ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه سه سیما روی آنتن می رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>