سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۸ خرداد ۱۳۹۶ در ۳:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

مراسم تقدیر از مدیرعامل پیشین و آغاز به کار مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد

resanehaye-tasviri

با حضور رئیس سازمان سینمایی و تعدادی از مدیران سازمان،مراسم تقدیر از سیدمصطفی ابطحی مدیرعامل پیشین و آغاز به کار مهدی یزدانی مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری؛ عصر دیروز با حضور مهندس محمدمهدی حیدریان رئیس سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری، ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی، محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی،جلیل اکبری صحت مشاور رئیس سازمان و حبیب ایل‌بیگی قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی، جلسه تقدیر از تلاش سیدمصطفی ابطحی مدیرعامل پیشین و آغاز به کار رسمی مهدی یزدانی مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، محمدمهدی حیدریان با تقدیر از زحمات دکتر ابطحی در مدیریت موسسه رسانه‌های تصویری گفت: در جلسه‌ هفته گذشته، در محل سازمان سینمایی که احکام جدید ابلاغ شد، دلایل و فلسفه جابجایی مدیران را توضیح دادم و آقای ابطحی نیز براساس ماموریت‌های جدیدی که برای موسسه رسانه‌های تصویری در نظر گرفته شده از این پس در بخش دیگری به ما یاری خواهند رساند.

وی افزود: براساس ماموریت‎‌‌ها و انتظارات جدید آقای مهدی یزدانی که پیش از این دوره موفقی را در موسسه داشته‍‌‌‌‌‌‌‌اند، می‌توانند سریعتر و بهتر به اهداف مورد نظر برسند و از طرف دیگر براساس نیاز سازمان و توانمندی‌هایی که آقای دکتر ابطحی دارند، ایشان به عنوان مشاور به ما کمک خواهند کرد.

رئیس سازمان امور سینمایی، سمعی و بصری ادامه داد: ارزیابی بنده از مدیریت آقای ابطحی به عنوان فردی که سال‌ها سابقه مدیریت فرهنگی دارند و دوره پرتلاشی و موفقی را در رسانه‌های تصویری پشت سرگذاشتند، و توانستند ماموریت‌های محوله را به سرانجام برسانند. بحث VOD و سینمای سیار در دوره مدیریت ایشان به سرانجام رسید و آقای یزدانی نیز به دلیل سابقه قبلی مدیریت در موسسه رسانه‌هایی تصویری و بنیاد سینمایی فارابی و این اواخر حضور موثرشان در جشنواره جهانی فیلم فجر و آشنایی با مدیریت فرهنگی باید تلاش کنند تا سهم دست‌اندرکاران نمایش خانگی از این حوزه بیشتر شود.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: آقای ابطحی تا روز آخر، عملکردشان با دغدغه و در راستای حفاظت از منافع دست‌اندرکاران حوزه نمایش خانگی بود و دائما ضرورت حفظ سرمایه و منافع را متذکر بودند و ضروری است تا ما با ذکر همین منافع کمک کنیم تا حیات سینما طبیعی شود و در حوزه نمایش خانگی نیز در راستای نهضت تولید محتوا، حرکتی جدید آغاز شود.

وی افزود: علاوه بر ماموریت‌های قبلی، ماموریت مهم آقای یزدانی در دوره جدید به سامان رساندن نهضت تولید محتوا در شبکه نمایش خانگی و ترسیم افق‌های بلند پیش روی موسسه در قالب یک برنامه مدون ۴ ساله و اجرایی کردن آن است.

در ادامه این مراسم دکتر مصطفی ابطحی با اشاره به همکاری ۴ ساله خود با سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری، اظهار داشت:در تمام مدتی که در سازمان سینمایی مشغول فعالیت بودم تلاش کردم تا فهم درستی از ماموریت‌ها، انجام و اجرای خوب ماموریت‌ و رساندن مسولیت به وضعیت مطلوب را در دستور کار قرار دهیم. سینما فقط فیلم نیست بلکه سینما، هنر اقتصاد فرهنگ صنعت و رسانه است و سعی کردیم در موسسه‌های تصویری نیز در زمینه‌هایی در حد توان کمک کنیم.

وی افزود: با توجه به تجاربی که در وزارت کشور و دانشگاه در ارتباط با اقتصاد داشتم، تلاش کردیم گام‌های خوبی در این حوزه برداریم. که در این دوره کوتاه حضور ما در موسسه رسانه‌های تصویری دو حرکت به انجام و فرجام رسید. یکی به سرانجام رساندن بحث VOD بود که امروز بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر مشترک فعال این سامانه هستند و امیدوارم با تلاش آقای یزدانی این رقم به ۱۲ تا ۱۳ میلیون نفر برسد و حرکت دوم هم راه‌‎اندازی سینمای سیار در شهرهای فاقد سینما بود که توانست موج جدیدی را در بین مخاطبان به راه بیندازد.

در بخش بعدی این جلسه مهدی یزدانی مدیرعامل جدید موسسه رسانه‌های تصویری در سخنانی بیان داشت: در دوره اول حضور آقای حیدریان در مدیریت سینما، بنده در موسسه رسانه‌های تصویری بودم و بعد از آن سعی کردم هرجا که امکان کمک به سینما فراهم باشد حضور داشته باشم.اکنون که آقای حیدریان دعوت به همکاری کردند هم از اعتماد ایشان تشکر می‌کنم و امیدوارم خدواند در انجام وظایف به همه ما کمک کند.

وی افزود: از همان دوره اول حضور در موسسه تصورم این بود که می‌توان کارهایی را در رسانه‌های تصویری انجام داد که بخش خصوصی یا دیگران نمی‌توانند انجام دهند و پیشنهاد راه‌اندازی VOD نیز در همان سال‌ها ارائه شد، چرا که احساس می‌کردم با توجه به آرایش رسانه‌ها، کارهایی را که بخش خصوصی نمی‌تواند انجام دهد، ما به عنوان بخش دولتی می‌توانیم انجام دهیم و پس از نهادینه شدن به سراغ مسایل دیگر برویم.

یزدانی در ادامه تصریح کرد: وقتی در سال ۸۴-۸۵ قرار بود از موسسه رسانه‌های تصویری بروم کارهای نهایی VOD انجام شده بود اما چون زیرساخت‌ها فراهم نبود این کار زمین ماند و حتی وقتی مسولیت را به آقای داروغه‌زاده تحویل دادم پرسیدند که کدام کار زمین مانده و من هم گفتم بحث VOD. در این دوره جدید که بحث تاسیس VOD در نمایش خانگی است از توانمندی تعدادی از دوستان کمک خواهیم گرفت تا این حوزه براساس یک مسیر طبیعی حرکت کند تا ببینیم ۱۰ سال دیگر آرایش رسانه‌ها در حوزه نمایش خانگی چگونه خواهد بود.

در بخش پایانی این جلسه، دکتر ابراهیم داروغه‌زاده معاون نظارت و ارزشیابی سازمان امور سینمایی،سمعی و بصری، با اشاره به اقدامات موثر دکتر ابطحی در مدیریت رسانه‌های تصویری گفت: زمانی که قرار شد مسولیت را از آقای یزدانی تحویل بگیرم کارهای زیادی در زمینه VOD در موسسه انجام شده بود که بدلیل تمرکز ما بر روی توزیع فیزیکی محتوا و فیلم‌های سینمایی، در امر VOD توفیقی حاصل نشد.

وی افزود: پس از آن هم به دلیل برخی مشکلات، مدیران بعدی هم نتوانستند با وجود اقدامات خوبی که از قبل شده بود این موضوع را به جایی برساند. اما خوشبختانه آقای دکتر ابطحی توانستند سد محکم مقابل VOD را بشکنند و امروز بین ۱۰ تا ۱۲ موسسه در این حوزه مشغول فعالیت هستند که از اقدامات قابل تقدیر مدیریت ایشان است و امیدوارم آقای یزدانی که همواره از میدران پیشرو و با صاحب ایده در سینما بوده‌اند، بتوانند در ماموریت جدید رسانه‎‌های تصویری هم موفق عمل کنند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>