سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ آذر ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

بیست و چهارمین «شب آواز ایرانی» با اجرای ۵ گروه در حوزه هنری برگزار شد

shabe-avaz

بیست و چهارمین محفل موسیقایی «شب آواز ایرانی» با اجرای ۵ گروه متشکل از یک خواننده و یک نوازنده در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سپهر سوره هنر؛ بیست و چهارمین مراسم «شب آواز ایرانی» شنبه ۲۵ آذر در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

داوری و کارشناسی این مسابقه آواز را  فریدون شهبازیان، مظفر شفیعی و علی اصغر شاه زیدی برعهده داشتند.

نوذر گودرزی خواننده و حمید فدایی نوازنده تار با انتخاب شعری از مولانا اولین گروهی بودند که در این مسابقه به اجرا پرداختند.

گروه دوم متشکل از صابر جعفریان خواننده و الیاس جهانگیری نوازنده سه تار و کارشناس موسیقی ایرانی بر اساس شعری از حافظ، قطعه دوم این محفل را نواختند.

فرهاد فرامرزی خواننده و رامین آشنا نوازنده تار در سومین نوبت آوازخوانی و اجرای موسیقی بیست و چهارمین «شب آواز ایرانی» به روی سن رفتند و پرهام کاکاوند خواننده و نوازنده تنبک و سیاوش معصومی نوازنده سنتور نیز به عنوان گروه چهارم به اجرا پرداختند. همچنین در ادامه مجتبی عسگری خواننده و صائب کاکاوند نوازنده تار در بیست و چهارمین «شب آواز ایرانی» قطعه ای را اجرا کردند.

هریک از گروه های شرکت کننده در این مراسم فرصت داشتند تا در ۱۵ دقیقه قطعه منتخب خود را اجرا کنند. در ادامه داوران نظرات و نکاتی را درباره کیفیت اجرای هریک از گروه ها اعلام می کردند.

گفتنی است اجرای این مراسم را عباس سجادی تهیه کننده برنامه «دستان» و کارشناس حوزه موسیقی، شعر و ادبیات برعهده داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>