سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ دی ۱۳۹۶ در ۱:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

ایرانیان سینما را رایگان آموزش می‌بینند/ فراخوان «خط سوم هنر» برای سیستان و بلوچستان

khate-sevom-honar

مدرسه آنلاین «خط سوم هنر» موقعیتی را فراهم کرده تا تمامی علاقمندان به این حرفه از اقصی نقاط کشور بتوانند در شرایط یکسان و بصورت زنده از دانش استادان و بزرگان دنیای سینما بهره بگیرند.

به گزارش سوره سینما، اولین مدرسه سینمایی آنلاین (مجازی) ایران با هدف اشاعه و توسعه آموزش علوم سینمایی و هنری با مساعدت و حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و چند تن از هنرمندان تاسیس شد تا زمینه ساز ایجاد شرایطی ویژه برای علاقه مندان به سینما باشد.

در شرایطی که بخش زیادی از امکانات آموزشی مشخصا در پایتخت متمرکز شده و میزان دسترسی به امکانات برای علاقه مندان و فعالان حوزه سینما در برخی شهرستان ها به نسبت تهران بسیار محدود است. مدرسه آنلاین خط سوم هنر موقعیتی را فراهم کرده تا تمامی علاقه مندان به این حرفه از اقصی نقاط کشور بتوانند در شرایط یکسان و بصورت زنده  از دانش استادان و بزرگان دنیای سینما بهره بگیرند.

خط سوم هنر با شعار آموزش بدون مرز قصد دارد هر فصل در یکی از شاخه های حوزه سینما تعدادی از علاقه مندان را به صورت رایگان آموزش دهد این طرح هر فصل در یکی از استان های ایران برگزار خواهد شد. در قدم نخست از علاقه مندان به حوزه سینما در استان سیستان و بلوچستان ثبت نام به عمل می آید. این طرح رایگان، در ادامه به سایر استان های کشور خواهد رفت.

به همین منظور داوطلبان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس College.tsoa.ir مراجعه کنند.

خط سوم هنر فارغ از رسالت آموزشی خود در نظر دارد از هنرجویان مستعد در حوزه فیلمسازی حمایت کند و سالانه بخشی از تولیدات عرصه فیلم کوتاه را به فعالان این مدرسه اختصاص دهد.

پیش از این خط سوم هنر از گروه موسیقی سنتی منتخب ایرانی در بزرگترین رویداد فرهنگی هنری کشور مکزیک حمایت کرده بود. اقدامی که بسیار مورد توجه مردم و سفیر ایران در مکزیک قرار گرفت.

کمال تبریزی، جواد نوروزبیگی، پرویز آبنار، حمیدرضا بیدقی، فرشاد عسگری کیا، امیرحسین سیاح و…از هنرمندانی هستند که در این مجموعه فعالیت خواهند داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>