سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ بهمن ۱۳۹۶ در ۱۰:۲۶ ق.ظ چاپ مطلب
هادى كاظمى در «باهمستان سينما» عنوان کرد:

بزرگترین آرزویم بازى در مقابل خسرو شکیبایى بود/ بازیگران سینما تکرارى شده‌اند

kazemi-bahamestan

هادی کاظمی در بخش گفتگوى ویژه برنامه «باهمستان سینما» با اجرای محمدرضا مقدسیان در سى و ششمین جشنواره فیلم فجر حاضر شد.

به گزارش سوره سینما، هادی کاظمی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در بخش گفتگوى ویژه برنامه «باهمستان سینما» در سى و ششمین جشنواره فیلم فجر که محمدرضا مقدسیان منتقد سینما اجراى آن را برعهده دارد،  با بیان اینکه در حال حاضر مشغول نقش آفرینی در فیلمهای «به وقت خماری» به کارگردانی محمدحسین لطیفی و فیلم «قانون مورفی» به کارگردانی رامبد جوان است، درباره شمایل جدیدى که در بازیگرى از خود نشان داده گفت:

من ابتدا به این نگاه می کنم که یک بازیگر هستم و برای یک بازیگر نباید محدودیت در ایفای نقش وجود داشته باشد و در واقع بازیگر باید بتواند هر نقشی را ایفا کند و این حرف که بگویند چون یک بازیگر کمدی بازی می کند و نباید نقش دیگری بازی کند، قابل قبول نیست و من سعی می کنم هر نقشی را چه جدی و چه کمدی و حتی فانتزی بازی کنم. مدتها بود که دوست داشتم جور دیگری خودم را نشان بدهم و ابتدا باید تشکر کنم از مهران احمدی که این اعتماد را به من کرد که من بتوانم این نقش بسیار جدی را بازی کنم، هر چند که مخالفتهایی هم وجود داشت، اما این اصرار مهران احمدی عزیز بود و اطمینان او باعث شد که من هم با اطمینان بروم و این نقش را بازی کنم.

وى در ادامه درباره حضور جدى و متفاوت در «مصادره» گفت: روز اولی که نگاهم به سینما و بازیگری جدی شد و از همان دوره نوجوانی که تاتر کار میکردم، کار جدی را بیشتر از کمدی دوست داشتم، اتفاقات و روزگار به سمتی رفت که من با کمدی شروع کردم. ترس از اینکه حضور در نقشهای جدی از طرف مردم مقبول باشد برای من مهم است، اما اول از همه ایفای یک نقش جدید و متفاوت برای من مهم است و به هیچ وجه دوست ندارم کاری را انجام بدهم که تکراری باشد و دوست دارم تنوعی در کارهایم داشته باشم.

کاظمى ادامه داد: «مصادره» فیلم خوبی است و قصدش فقط خنداندن نیست و فکر می کنم مردم هم در روزهای جشنواره راضی بودند و بازخوردها تا به امروز هم خوب بوده است و در مورد نقش خودم هم تا به امروز نشنیدم که کسی بگوید این نقش به شما نمی آیید و یا به اصطلاح روی شما ننشسته است.

بازیگر فیلم سینمایى «امیر» گفت: من آرزویی در سینما ندارم و یکی از بزرگترین آرزوهایم در سینما این بود که بتوانم روزی مقابل استاد خسرو شکیبایی بازی کنم که متاسفانه وقتی خبر فوت ایشان را شنیدم گفتم که من به این آرزو که هیچ وقت نخواهم رسید و به نوعی شاید انگیزه من برای بازیگری و انگیزه دوست داشتن سینما بود، الان هم آرزوهای جدی در سینما ندارم و فقط تصمیم دارم که بعنوان یک بازیگر حضور داشته باشم و کار کنم، اما امیدوارم که باز هم به جایی برسم که آرزو و امیدی داشته باشم.

کاظمى درباره شرایط بازیگرى در سینماى کشور گفت: با تمام کیفیت و اعتباری که سینمای ما دارد، متاسفانه تکرار می شود و انگار هر پروژه ای که میخواهد آغاز شود، یک مجله ای را مقابل خودشان میگذارند و همان بازیگران را کپی می کنند و همینطور تکرار در بازیگران در فیلمها خیلی زیاد شده، در صورتی که ما بازیگران خوب بسیاری در سینما و تاتر داریم و نمونه های زیادی داریم که از تاتر به سینما آمده اند و درخشیدند و امیدوارم باز هم ما چهره های جدیدتر ببینیم، چهره هایی که دلمان بخواهد نقش آفرینی ها و بازیهای جدیدی از آنها ببینیم، در صورتی که الان در خیلی مواقع ما می توانیم حدس بزنیم که فلان بازیگر الان چه واکنش و بازى در فیلم دارد.ریسک خیلی خوب است و متاسفانه در سینمای ما ریسک وجود ندارد و به همین دلیل خیلی از ژانرهایی که در دنیا وجود دارد، در ایران نیست و این جزو ضعف های سینمای ایران است.

وى در پایان به حضورش در فیلم سینمایى «امیر» به کارگردانى نیما اقلیما اشاره کرد و گفت: کار کردن با نیما اقلیما برای من بسیار جذاب بود، چون کارگردان باهوش، باسواد و یک آرتیست است، هر چند که روز اول رفتم که بگویم نیستم، اما وقتی چند کلمه با هم صحبت کردیم نظرم برگشت و گفتم هستم و خیلی چیزهای خوبی یاد گرفتم. به نظرم تنها فیلم جشنواره است که به لحاظ فیلمبرداری، بازیها، دکوپاژ و موسیقى متفاوت است.

ویژه برنامه «باهمستان سینما» هر شب ساعت ٢٢:١۵ بصورت زنده از پردیس ملت، کاخ رسانه هاى سى و ششمین جشنواره فیلم فجر روى آنتن شبکه جام جم مى رود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>