سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۲ اسفند ۱۳۹۹ در ۱:۳۰ ب.ظ چاپ مطلب

محمود فتح‌نیا طراح صحنه و مدرس سینما درگذشت

mahmood-fath-nia

محمود فتح‌نیا طراح صحنه، کارگردان، مدرس سینما و فعال فرهنگی و هنری، صبح سه‌شنبه دوازدهم اسفندماه بعد از تحمل یک دوره بیماری درگذشت.

به گزارش سوره سینما، مرحوم محمود فتح‌نیا طراحی صحنه رویدادها و جشنواره‌های بسیاری را در سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی و هنری مختلف کشور برعهده داشت که از جمله آنها می توان به طراحی و اجرای دکورهای جشنواره‌های ۱۰۰، تئاتر ماه، رویش، شعر و داستان جوان، شعر و داستان انقلاب و جشنواره طنز و کاریکاتور در حوزه هنری اشاره کرد.

بنابراین گزارش، مرحوم فتح‌نیا، دانش آموخته دانشکده سینما و ئتاتر در رشته کارگردانی سینما بود و سالیان متمادی به تدریس در دانشگاه و دبیری آموزش و پرورش اشتغال داشت .

مرحوم فتح‌نیا علاوه بر فعالیت گسترده در زمینه طراحی صحنه جشنواره ها و نمایش های صحنه ای، در زمینه کارگردانی سینما نیز فعالیت داشته و برخی از فیلم های وی برنده جوایزی شده بود.

این فعال فرهنگی و هنری، همچنین از فعالان عرصه مدرسه سازی بوده و بواسطه فعالیتش در آموزش و پرورش، در طرح ساخت مدرسه ایرانمهر با شعار «به جای ترقه‌بازی، مدرسه‌سازی» مشارکت فعالی داشت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>