سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۴ دی ۱۴۰۱ در ۱:۲۹ ب.ظ چاپ مطلب

رکوردشکنی «لوپتو» در شهرهای فاقد سینما

Loupetoo

انیمیشن «لوپتو» توانست با پیشتازی از فیلم «موقعیت مهدی» و جذب ۸۵ هزار مخاطب و فروش یک میلیارد تومان، رکورد فروش یک فیلم در شهرهای فاقد سینما را بشکند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پروژه، پس از گذشت ۹ هفته از آغاز اکران انیمیشن سینمایی «لوپتو» به کارگردانی عباس عسکری و تهیه‌کنندگی محمدحسین صادقی و احسان کاوه، نخستین آمار رسمی از فروش سیار این فیلم توسط پخش بهمن‌سبز منتشر شد.

این انیمیشن که از ۱۱ آبان‌ماه روی پرده سینماهای سراسر کشور رفته است، با جذب ۴۹۳ هزار مخاطب در سینما و بیش از ۸۵ هزار مخاطب در اکران سیار، توانسته در آستانه ۱۳ میلیاردی شدن قرار گیرد.

طبق آمار سمفا، سهم سینماهای سراسر کشور از فروش انیمیشن «لوپتو» ۱۱ میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان، و فروش اکران‌های سیار این انیمیشن در شهرهای فاقد سینما نیز به مرز یک میلیارد تومان رسیده است.

«موقعیت مهدی» با فروش ۲ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان رکورددار فروش اکران سیار در تاریخ سینمای ایران است. اما سهم این فیلم در شهرهای فاقد سینما جذب ۷۵ هزار مخاطب و ۹۰۰ میلیون تومان فروش بود. اکنون «لوپتو» با جذب ۸۵ هزار مخاطب و یک میلیارد تومان فروش در شهرهای فاقد سینما، توانست رکورد «موقعیت مهدی» را بشکند و پرفروش‌ترین فیلم سینمای ایران در شهرهای فاقد سینما شود. طبس، دزفول، ابهر، باخرز، خنداب و الاشتر از جمله پرفروش‌ترین شهرهای فاقد سینما در اکران «لوپتو» هستند.

گفتنی‌است تاکنون اکران سیار «لوپتو» در شهرهای دارای سینما که همواره سهم بزرگی از فروش سیار را به خود اختصاص می‌دهند، آغاز نشده است و پیش‌بینی می‌شود با آغاز نمایش این انیمیشن در این شهرها، بتواند رکورد فروش کل اکران‌ سیار در سینمای ایران را نیز از آن خود کند. اکران سیار چرخه‌ای برای نمایش فیلم در شهرهای فاقد سینما و اکران‌های غیرسینمایی در شهرهای دارای سینما است.

انیمیشن موزیکال، شاد و مهیج «لوپتو» نخستین محصول مرکز انیمیشن سوره، در استودیوی فراسوی ابعاد توسط هنرمندان جوان کرمانی تولید شده است. این انیمیشن توسط دفتر پخش بهمن سبز به نمایش درآمده و در مدت یک و نیم ماه اکران خود در فصل پاییز به پرمخاطب‌ترین فیلم‌ پاییزه سینماهای ایران تبدیل شده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>