سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۱ تیر ۱۴۰۲ در ۲:۱۲ ب.ظ چاپ مطلب

اعتراض نویسندگان هالیوود به هتل‌ها رسید

Hotel

تعدادی از نویسندگان هالیوود به اعتصاب کارکنان هتل‌های جنوب کالیفرنیا و آریزونا پیوستند.

سوره سینما – اعضای اتحادیه UNITE HERE Local با بیش از ۳۲ هزار عضو، برای اعتراض نسبت به حق و حقوق کم، یکشنبه گذشته سر پست‌های خود حاضر نشدند. اعضای گروه مذاکرات هیئت نویسندگان متشکل از دیوید گودمن، اشلی گیبل و کریس کیسر نیز سریعا به جمع این گروه در منطقه سنتا مانیکا پیوستند.

این اتحادیه از ماه آپریل در حال مذاکره برای افزایش پنج دلار به ازای هر ساعت و افزایش سالانه سه دلار به ازای هر ساعت کار (مثلا اگر سالی سی هزار دلار حقوق می گرفتند، حالا خواستار چهل هزار دلار شدند) هستند. این اتحادیه متشکل از مستخدمان، گارسن‌ها، دربان‌ها، رزروشن‌ها و آشپزها و ظرف شورها است.

کرت پیترسن رئیس این اتحادیه در بیانیه‌ای که نشریه ال‌ای تایمز منتشر کرد گفت: «وضعیت اقتصادی اعضای ما با شروع کرونا، بسیار خراب شد و الآن هم زیاد خواهی‌های روسا وضعیت را بدتر کرده است. دولت سوبسید‌های فراوانی به صنعت هتلداری در بازه کرونا اختصاص داد، در حالی که کارکنان اخراج شدند. اکنون هیئت مذاکراتی هتلداران نیز به تعطیلات چهار روزه رفت؛ این کار آنان بسیار شرم‌آور است.»

تعدادی از نویسندگان هم به توییتر رفته و به نشانه همبستگی با کارکنان هتل‌ها، توییت‌های حمایتی گذاشتند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>