سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ در ۲:۲۲ ب.ظ چاپ مطلب

سریال «هیس، هیچی نیس!» مسابقه می‌شود!

Hiss-Hichi-Nis

سرپرست پژوهشگران سریال «هیس، هیچی نیس!» از تولید یک مسابقه با محور همین مجموعه برای نوجوانان خبر داد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی مجموعه، نشست «اقتباس نوجوانانه» با بررسی سریال «هیس، هیچی نیس!» یکشنبه ۲۳ اردیبهشت با حضور زینب یزدانی سردبیر سریال، سمانه حسینی مدیر انتشارات مهرک و سورنا جوکار مدیر محتوایی انتشارات مهرک روز گذشته در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

یزدانی سردبیر و سرپرست پژوهشگران سریال درباره سریال «هیس، هیچی نیس!» و نسبت آن با کتاب «سرگذشت استعمار» بیان کرد: آنچه ما خواستیم در قصه سریال بگوییم خیلی جذاب در کتاب روایت شده بود و کتاب فرم خوبی داشت بعد این سوال برای ما پیش آمد که به تاریخ ایران بپردازیم یا جهان و تصمیم گرفته شد به تاریخ جهان بپردازیم.

وی درباره بازخوردهای این سریال با پخش حدود ۱۰ قسمت از مجموعه بیان کرد: بازخوردها خیلی خوب بود هم منتقدان و هم مخاطب اثر یعنی نوجوانان این کار برایشان موضوعیت پیدا کرده است. برای ما خیلی مهم بود مخاطب نوجوان بتواند به یک تحلیلی برسد خدا را شکر بچه‌ها عین آنچه را که هدف مجموعه بود متوجه شده بودند.

سرپرست پژوهشگران سریال «هیس، هیچی نیس!» درباره تنوع آیتم‌های مجموعه بیان کرد: فضای رسانه ای دنیا برای کودک و نوجوان به سمت کارهای با ریتم بالا می رود. ما متوجه شدیم ذائقه مخاطب ما هم آن فضا را بهتر می‌پسندد و این اتفاق با آیتم‌های متنوع ممکن شد.

یزدانی همچنین خبر داد: یک مسابقه تلویزیونی آماده می‌کنیم که بچه‌ها می‌توانند در آن شرکت کنند و پیوستی رسانه‌ای داریم که چرخه کاملی با استفاده از کتاب، سریال و مسابقه است.

Neshast-Hiss

در ادامه حسینی مدیر انتشارات مهرک بیان کرد: برخی کتاب‌های نوجوان دنیای تصویری خوبی را خلق کرده‌اند و درباره آنها می‌توان به این نتیجه رسید که به فیلم یا سریال تبدیل شوند.

در بخش دیگر جوکار درباره لزوم رعایت روند کلاسیک داستان در قصه ها بیان کرد: انچه امروز خیلی در ادبیات و سینما و سریال باب شده است معروف به «پایان باز» است اما بیشتر پایان ولنگار و نوعی شلختگی است. اگر به «هری پاتر» و «ارباب حلقه ها» نگاه کنید سیر کلاسیک داستان را رعایت کرده است که از یک نقطه، شروع می شود اوجی دارد و یک پایان دارد که پایان شادی هم هست و تلخ نیست اما همین در ادبیات ما از بین رفته است در حالیکه نوجوان همواره دنبال پایان روشن و یا قهرمان است ما در انتشارات مهرک دنبال همین داستان کلاسیک و سنتی هستیم.

سریال نمایشی «هیس، هیچی نیس!» به عنوان نخستین محصول مرکز تولیدات نوجوان سوره توسط سازمان سینمایی سوره به تهیه‌کنندگی حمیدرضا عطارد و کارگردانی حسین حقانی با نگاهی طنز به رویدادهای تاریخی جهان ساخته شده و اثری اقتباسی از کتاب ۱۵ جلدی «سرگذشت استعمار» مهدی میرکیایی است و شنبه تا دوشنبه ساعت ۱۸ از شبکه دو سیما و چهارشنبه تا جمعه ساعت ۲۱ از شبکه امید پخش می شود.