سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۸ مهر ۱۳۹۴ در ۱۰:۳۰ ق.ظ چاپ مطلب

سخنان تند بازیگر فرانسوی علیه آمریکا / ترجیح می‌دهم روس باشم

gerard-depardieu

ژرار دوپاردیو بازیگر فرانسوی این در یک گفت‌وگوی رادیویی به آمریکا حمله کرد.

ژرار دوپاردیو بازیگر فرانسوی این در یک گفت‌وگوی رادیویی به آمریکا حمله کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از خبرآنلاین، بازیگر فرانسوی فیلم «سیرانو دوبرژراک» در یک برنامه رادیویی اعلام کرد : «آمریکایی‌هایی مردمی هستند، که به صورت مداوم دیگران را نابود می‌کنند.» او در ادامه به قسمت‌هایی از تاریخ آمریکا در این باره اشاره کرد.

دوپاردیو گفت : «آن‌ها با یکدیگر جنگیدند، سرخ‌پوستان را از میان بردند، پس از آن برده‌داری را در قاره آمریکا رواج دادند، پس از آن جنگ‌های داخلی آمریکا شروع شد و ورای تمام این موارد، آمریکایی‌ها نخستین کسانی بودند که از بمب اتم استفاده کردند.» بازیگر برنده گلدن‌گلوب در پایان با اشاره به تمام این موارد گفت : «نه من ترجیح می‌دهم روس باشم.»

دوپاردیو سال ۲۰۱۳ پس از اعتراض به قوانین مالیاتی جدید فرانسه، این کشور را ترک کرد، و تابعیت روسیه را پذیرفت. از آن زمان به بعد او از حامیان سرسخت سیاست‌های ولادیمیر پوتین شده، و در هر موقعیتی عقاید خود را در این باره ابراز می‌کند.

این بازیگر فرانسوی، سال ۲۰۱۴ در فیلم «به نیویورک خوش‌آمدید» نقش دومینیک استراوس‌کان رئیس پیشین صندوق بین‌المللی پول را بازی کرده بود. او آخرین بار با فیلم «احساسات متحد» بر پرده سینما ظاهر شده است.

منبع : هالیوودریپورتر/ ۸ اکتبر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>