سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۴ بهمن ۱۳۹۴ در ۳:۲۳ ب.ظ چاپ مطلب

نرگس آبیار: سه‌گانه‌ای با موضوع «مادر و جنگ» می‌سازم

narges-abyar

نرگس آبیار کارگردان فیلم «نفس» گفت: در «شیار ۱۴۳» از نگاه یک زن به جهان نگاه می کنیم در حالی که در «نفس» جهان بینی یک کودک مهم می شود.

به گزارش سوره سینما، نرگس آبیار، کارگردان فیلم «نفس» که برای اکران این فیلم به حوزه هنری آمده بود، درباره ی نظر مردم نسبت به این فیلم  گفت: ما بهترین اکران هایمان را در سینماهای مردمی داشتیم چرا که مردم با آرامش می آمدند و فقط یک فیلم را می دیدند در نتیجه بهتر می توانستند که با فیلم ارتباط برقرار کنند. اما در برج میلاد چون از صبح تا دیر وقت فیلم می بینند بسیار سخت تر بود که یک فیلمی را که راجع به معصومیت یک بچه و جهان بینی یک کودک است را درک کنند. در حقیقت من بهترین بازخوردها را در سینماهای مردمی و هم چنین در بین منتقدین داشتم. امیدوارم در زمان اکران فیلم هم مردم با آرامش این فیلم را ببینند و درک کنند.

وی درباره ی این که مقایسه شیار ۱۴۳ با این فیلم به لحاظ ژانر مقایسه درستی است یا خیر گفت: قطعا مقایسه غلطی است چرا که در آن جا از جهان بینی یک زن به دنیا نگاه می کنیم و اتفاقات را روایت می کنیم در حالی که این جا با جهان بینی یک کودک رو به رو هستیم. قطعا یک نگاه ایدئولوژیکی که یک زن نسبت به جهان دارد را اینجا نداریم چرا که یک کودک داستان را روایت می کند و با فضای متفاوت رو به رو هستیم. در حقیقت این دو فیلم دو فیلم متفاوت است. مخاطبان نباید توقع داشته باشند که یک فیلم ساز خودش را تکرار کند. این موضوع بد است که یک فیلم ساز کار خود را تکرار کند. من می توانستم بگویم که بر اوج موفقیت های قبلی سوار می شوم و یک فیلمی شبیه شیار ۱۴۳ می سازم اما نمی خواستم این کار را کنم.

آبیار هم چنین در جمع خبرنگاران درباره ی کارهای بعدی خود گفت: قصد ساخت یک سه گانه با موضوع مادر و جنگ را دارم. یکی از آن ها فیلم شیار ۱۴۳ بود و موضوع دیگری نیز آماده است و شروع خواهم کرد.

منبع: تسنیم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>