سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲ اسفند ۱۳۹۴ در ۴:۱۸ ب.ظ چاپ مطلب

نخستین فیلم سینمای کویت متقاضی حضور در جشنواره فجر شد

fajr

«دوست زمین؛ فائق عبدالجلیل» درباره آزادسازی کویت نخستین فیلم سینمایی این کشور است که برای جشنواره بین‌المللی فجر ارسال شده است.

به گزارش سوره سینما، «دوست زمین؛ فایق عبدالجلیل»؛ فیلم جدید سینمای کویت است که اخیرا در جریان جشن‌های استقلال این کشور رونمایی شده است.

بنابر این گزارش، این فیلم توسط شرکت «دار اللولو برای تولیدات فنی» و همکاری شرکت سینمایی کویتی «سینسکیب» تولید شده است که در آن داستان جنگ عراق و کویت و آزادسازی این کشور در جنگ خلیج فارس با اشاره به یک شهید ملی این کشور به نام فایق عبدالجلیل یادآوری شده است.

رمضان خسروه کارگردان و رازی الشطی نویسنده و فیصل العمیری بازیگر اصلی این فیلم هستند که اکران آن از هفته پیش در کویت آغاز شده و البته تنها یک هفته اکران خواهد شد.

رمضان خسروه کارگردان این فیلم می‌گوید: آن را برای برخی همایش‌ها و به ویژه جشنواره فیلم‌های شورای همکاری خلیج فارس در امارات و جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در ایران ارسال کرده است.

منبع: فارس


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>