سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۸ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۵ ق.ظ چاپ مطلب

گذری به سینمای کوبا در «سینما کلاسیک» این هفته شبکه نمایش

rahe-bozorge-abi

فیلم سینمایی «راه بزرگ آبی» ساخته کارگردان ایتالیایی جیلو پونته کوروو در سری جدید «سینما کلاسیک» شبکه نمایش به روی آنتن می رود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سیما، سری جدید سینما کلاسیک شبکه نمایش که هر شب ساعت ۱ بامداد از این شبکه پخش می شود، این هفته نیز با آثار برجسته سینمای کلاسیک به روی آنتن می رود.

فیلم شروع هفته با عنوان «راه بزرگ آبی» ساخته کارگردان ایتالیایی جیلو پونته کوروو خواهد بود. «پانچو ویلا» دومین فیلم این هفته، داستان انقلابی مکزیکی پانچو ویلا را روایت می کند. یول برینر در نقش پانچو ویلا و چارلز برانسون از جمله بازیگران این فیلم هستند.

دو فیلم «دوازده صندلی» و «مرگ یک بروکرات» از جمله فیلم های مطرح سینمای کوباست که در ادامه برنامه سینما کلاسیک پخش خواهند شد. توماس گوتیرز آلیا کارگردان هر دو فیلم از کارگردان های شناخته شده کوباست که جایزه خرس نقره ای برلین و نامزدی جایزه جشنواره فیلم کن تنها بخشی از افتخارات وی است.

«دشمن مردم» ساخته ساتیا جیت رای، «ترافیک» ساخته ژاک تاتی کمدین مشهور فرانسوی و «زندگی پر ماجرا» اثر نیکلاس ری از جمله فیلم هایی است که در ادامه برنامه سینما کلاسیک این هفته، از شبکه نمایش پخش خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>