سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۵ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

«سینما کلاسیک» این هفته شبکه نمایش، از «ستیزه گر» تا «جنگ بزرگ»

setizegar

فیلم هایی از ریدلی اسکات، فرانچسکو رزی و مایکل اندرسون منتخبین این هفته «سینما کلاسیک» شبکه نمایش هستند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سیما، سری جدید «سینما کلاسیک» شبکه نمایش که هر شب ساعت ۱ بامداد از این شبکه پخش می شود، این هفته نیز با آثار برجسته «سینمای کلاسیک» به روی آنتن می رود.

فیلم هایی از ریدلی اسکات، فرانچسکو رزی و مایکل اندرسون منتخبین این هفته هستند.

«ستیزه گر» محصول ۱۹۷۷ انگلستان و ساخته ریدلی اسکات، اولین فیلم این هفته است که داستان رقابت دو افسر عصر ناپلئون است که مبارزه و ستیزه آنها برای یک دهه به طول می انجامد. فیلم در زمان خود نامزد دو جایزه بفتا بود.

«عملیات سحرگاهی» ساخته لوئیس گیلبرت دیگر فیلم این هفته «سینما کلاسیک» است که به داستان اعزام گروهی جنگجوی خبره انگلیسی در طول جنگ جهانی دوم به مقر افسران عالی رتبه آلمان می پردازد.

«دره انتقام» با بازی برت لنکستر عنوان دیگر این هفته «سینما کلاسیک» است. فیلم داستان رقابت برادرانی است که برای به دست آوردن ارث پدری تا سر حد مرگ با یکدیگر رقابت می کنند.

دیگر عناوین این هفته «سینما کلاسیک» شامل «سالواتوره جولیانو» ساخته فرانچسکو رزی، «دور دنیا در هشتاد روز» ساخته مایکل اندرسون، «ماجراهای مارک تواین» اثر اروین راپ و «جنگ بزرگ» ساخته ماریا مونیچلی است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>