سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۳:۱۱ ب.ظ چاپ مطلب

برخلاف اعتراض «یک میلیون مادر» آمریکایی، سریال «لوسیفر» تمدید شد

locifer

شبکه فاکس علیرغم اعتراضاتی که به ساخت این سریال شده بود، «لوسیفر» را برای فصل دوم تمدید کرد.

به گزارش سوره سینما، سریال جدید شبکه فاکس طبق اعتقادات مسیحیت، در مورد لوسیفر، ملک رانده شده از درگاه الهی است که مسئولیت جهنم را بر عهده داشته اما به ناگاه احساس خستگی می کند و برای تعطیلات به شهر فرشتگان، لس آنجلس می رود. رفتن او از جهنم اما باعث نابسامانی هایی است. لوسیفر یکی از مظاهر شیطان در فرهنگ مسیحیت است. این سریال که از روی مجموعه کتاب های مصور کمپانی دی سی ساخته شده چندی پیش با اعتراضات کمپین ها و NGO هایی مثل «۱ میلیون مادر» مواجه شد.

«۱ میلیون مادر» یک نهاد غیر دولتی است که یکی از رسالت های خود را اعتراض به ابتذال در سینما و تلویزیون آمریکا می داند. این انجمن اینترنتی به هر چیزی که در چارچوب ارزش های خانواده در آمریکا نباشد اعتراض می کند. از استفاده ببیش از حد از الکل بگیرید تا مسائل جنسی و خصوصا مسائل مربوط به همجنسگرایان. آنها در یکی از جدیدترین اقداماتشان پیکان حملات را به سوی شبکه فاکس و سریال جدیدش «لوسیفر» گرفتند. اعتراض «۱ میلیون مادر» به خاطر شکوهمند و قهرمان نشان دادن شیطان در این سریال است. آنها معتقدند این سریال باعث همدردی عموم مردم با شیطان می شود که با ارزش های اخلاقی در تناقض آشکار است.

«۱ میلیون مادر» در وبسایت خودشان نوشته اند: «پیام این سریال واضح است. لوسیفر فقط یک سوء تفاهم است. او نمی خواهد بد باشد، بلکه این خداست که او را مجبور به بازی در این نقش می کند.» آنها قرار بود با جذب اسپانسر و تامین منابع مانع از پخش سریال «لوسیفر» شوند، اما ظاهرا اقدامات آنها نتیجه نداده و نه تنها فصل اول سریال کنسل نشد، بلکه فاکس آن را برای فصل دوم هم تایید و تمدید کرده است. بر اساس اعلام شبکه فاکس، این سریال به صورت میانگین بیش از ۱۰.۵ میلیون بیننده دارد.

منبع: تسنیم


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>