سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ در ۱۰:۳۵ ق.ظ چاپ مطلب

داور ایرانی کن ۲۰۱۶ کیست؟

katayoun-shahabi

کتایون شهابی از ایران به عنوان یکی از داوران بخش رقابتی جشنواره فیلم کن سال ۲۰۱۶ انتخاب شد.

به گزارش سوره سینما، به نقل از ورایتی، جشنواره فیلم کن با اعلام اسامی داوران بخش رقابتی از کتایون شهابی در کنار کریستن دانست و دونالد ساترلند بازیگران آمریکایی، مدس میکلسن بازیگر دانمارکی و لاسلو نمس کارگردان مجار نام برد.

شهابی پخش کننده جهانی فیلم «ناهید» ساخته آیدا پناهنده بود که در ایران و‌ جهان موفقیت هایی کسب کرد. این فیلم سال گذشته از بخش نوعی نگاه جشنواره کن جایزه گرفت.

نمس سال پیش با فیلم «پسر شائول» جایزه بزرگ داوری کن را برد و این جایزه را از دست میکلسن در مراسم اختتامیه کن دریافت کرد.

والریا چولینو بازیگر ایتالیایی که به جرگه کارگردان‌ها هم پیوسته و سال ۲۰۱۳ با اولین فیلمی که ساخت با عنوان «میله» در بخش نوعی نگاه کن حضور داشت، دیگر داور بخش رقابتی کن است.

دانست جایزه بهترین بازیگر کن را برای بازی در فیلم «مالیخولیا» ساخته لارس فون تریه در سال ۲۰۱۱ برذ .

بخش رقابتی کن با نمایش ۲۱ فیلم ، امسال برگزار می‌شود. برنده جایزه در مراسم اختتامیه که ۲۲ ماه می برگزار می‌شود معرفی می‌شود. این در حالی است که اصغر فرهادی نیز با فیلم «فروشنده» یکی از حاضران در بخش رقابتی است.

منبع: مهر


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>