سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۹ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۸ ب.ظ چاپ مطلب

انتشار فیلمی که مایه خجالت «جری لوئیس» شده است

Subject: On 2013-08-12, at 10:51 AM, Teplitsky, Ariel wrote: Jerry Lewis in The Day the Clown Cried. From youtube  clown cried.jpg

فیلمی که «جری لوئیس» کمدین معروف همواره تلاش می‌کرد کسی آن را نبیند در فضای مجاری منتشر شد.

به گزارش سوره سینما، ۳۰ دقیقه از فیلم «روزی که دلقلک گریست» به کارگردانی «جری لوئیس» در حالی در فضای مجازی منتشر شد که «جری لوئیس» پس از ساخت آن در سال ۱۹۷۲ میلادی به دلیل آن که آن را مایه خجالت می‌دانست از اکرانش جلوگیری کرده بود.

در این فیلم که «جری لوئیس» علاوه بر بازیگری نقش اصلی، نویسندگی و کارگردانی ان را بر عهده داشته است درباره دلقکی آلمانی به نام «هلمن دورک» است که در جریان جنگ جهانی دوم برای کودکان پیش از ورود به اتاق‌های گاز نمایش اجرا می‌کند و آنها را سرگرم می‌کرد.

«لوئیس» درباره این فیلم می‌گوید که از ساخت این فیلم خجالت‌زده ‌شدم، اما از این که اجازه ندادم کسی آن را ببیند خوشحالم. فیلم بسیار بسیار بدی بود!!

«هری شیرر» بازیگر و کمدین آمریکایی که یکی از معدود افرادی است که فیلم «روزی که دلقک گریست» را به صورت کامل دیده است در سال ۱۹۹۲ در مصاحبه‌ای با مجله «اسپای» این فیلم را آن قدر اشتباه و نابجا معرفی کرده بود که کسی نمی‌تواند آن را تصور کند.

چندی پیش تنها نسخه باقی‌مانده فیلم «روزی که دلقک گریست» در مجموعه آثار «جری لوئیس» در کتابخانه کنگره آمریکا پیدا شد اما « راب استون» متصدی بخش سینمایی کتابخانه کنگره اعلام کرده بود که این فیلم را حداقل در ۱۰ سال آینده به نمایش نگذارد، چرا که این فیلم همواره مایه خجالت «جری لوئیس» بوده است.

فیلم «روزی که دلقک گریست» در سال ۱۹۷۲ میلادی در پاریس و سپس در بخش‌هایی از آن در سوئد مقابل دوربین رفت و در برهه‌ای قرار بود در جشنواره کن سال ۱۹۷۳ رونمایی شود.

منبع: ایسنا


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>