سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ دی ۱۳۹۶ در ۳:۲۰ ب.ظ چاپ مطلب

انتشار فراخوان و پوستر نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی

asmaol hosna

فراخوان و پوستر چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی منتشر شد.

به گزارش سوره سینما، پایگاه‌ اینترنتی طراحان مستقل ایران «تودی ‌پوسترز» چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماء‌الحسنی را به صورت ملی برگزار می‌‌کند.

محل برگزاری این رویداد خانه هنرمندان ایران، گالری ممیز و گالری زمستان اعلام و آخرین مهلت دریافت آثار این رویداد از سوی دبیرخانه، ۲۴ اسفند ۱۳۹۶ اعلام شده است.

مقررات شرکت در نمایشگاه و ارسال آثار به شرح زیر است:

برای شرکت در نمایشگاه ضروری است طراحان ابتدا از طریق بات تلگرامی به نشانی @asmaulhusna261bot در نمایشگاه ثبت نام و سپس آثار خود را ارسال کنند. آن دسته از شرکت کنندگان نمایشگاه که در دوره های قبل در سایت ثبت نام کرده اند ضروری است مجدداً از طریق تلگرام ثبت نام کنند.

ارسال آثار در یک مرحله انجام می شود.

پوسترها باید در قطع ۸۰ × ۱۲۰سانتی‌متر، بصورت عمودی، با کیفیت۱۵۰دی پی آی بصورت CMYK طراحی و سپس به RGB تغییر داده شود و با فورمت JPEG (فایل غیر فشرده – استاندارد) ذخیره شده و از طریق صفحۀ بات تلگرامی به دبیرخانه نمایشگاه ارسال شود(حداکثر حجم هر فایل ۲۵ مگابایت).

نکتۀ مهم : شرکت کنندگان باید اثر خود را تنها با فرمت “جی پگ” فقط “بصورت فایل” ارسال کنند.

خوانایی اسماء در پوسترهای ارسالی نکتۀ بسیار مهمی است که توجه به آن در کنار قواعد زیبایی شناسی امتیاز بزرگی برای راه یافتن و یا برگزیده شدن آثار محسوب می شود.

تذکر مهم: در هیچ یک از مراحل به هیچ وجه پوستر نباید بصورت CMYK ارسال شود. شرکت کنندگان باید پیش از ارسال آثار، از صحت فرمت‌ فایل و رزولوشن مطمئن شوند، زیرا در صورت صحیح نبودن توسط سیستم حذف خواهند شد. تغییر CMYK  به RGB بخاطر کم شدن حجم فایل است.

حداکثر تعداد آثار ارسالی برای هر طراح ۵ اثر است.

شرکت در نمایشگاه برای همۀ طراحان آزاد است و شامل مبلغی به عنوان هزینۀ ثبت نام نمی شوند.

در طراحی پوسترها به هیچ وجه از لوگوی سایت تودی پوسترز و یا هر نهاد و سازمانی دیگر استفاده نشود، همینطور از درج عنوان، تاریخ نمایشگاه و … جداً اجتناب شود.

قید عنوان هر اثر ضروری است.(عنوان اثر همان نامی از اسماء الحسنی است که طراح، پوستر خود را با آن ساخته است).

مثال : اگر پوستری با نام « رحمان » ساخته شده، عنوان آن پوستر «رحمان» خواهد بود. در نامگذاری فایل باید ابتدا نام طراح درج شود و سپس عنوان اثر (بصورت فارسی).

در صورت نیاز، طراح می تواند روایات و احادیث مرتبط با موضوع اسماء الحسنی را (با نقل منبع) در پوسترهای خود درج کند. برای دسترسی به این نوع مطالب طراحان می توانند به منوی مقالات (مطالب مربوط به اسماء الحسنی) در سایت نمایشگاه مراجعه کنند.

سایت اینترنتی تودی پوسترز مجاز است آثاری را که به نمایشگاه راه می‌یابند، به هر شکل در فضای مجازی الکترونیکی و یا در هر قالب دیگری از نشر مکتوب چاپ، و منتشر کند یا بصورت بیلبوردهای شهری به نمایش عمومی گذاشته و یا در قالب نمایشگاه های دیگر برپا کند. ثبت نام شرکت کنندگان و ارسال آثار به معنای قبول و تایید این شرط است.

درصورتیکه اثر ارسالی مشابه و یا کپی اثر دیگری باشد، در هر مرحله ای که این موضوع تشخیص داده شود مجموع آثار آن طراح از نمایشگاه حذف و در صورت تشخیص برگزارکننده این موضوع اطلاع رسانی عمومی می شود.

کاربران می توانند جهت اطلاع از آخرین اخبار نمایشگاه به کانال تلگرامی زیر مراجعه کرده و عضو شوند :

https://t.me/Asmaulhusna261

جوایز:

نفر اول: مبلغ پنجاه میلیون ریال و دیپلم افتخار

نفر دوم: مبلغ سی میلیون ریال و دیپلم افتخار

نفر سوم: مبلغ بیست میلیون ریال و دیپلم افتخار

اهدای ۵ تقدیرنامه و مبلغ پنجاه میلیون ریال به پنج طراح برگزیده نمایشگاه (هر هنرمند ده میلیون ریال) که از سوی هیئت داوران به منظور تشویق انتخاب می شوند.

آن دسته از طراحانی که آثارشان به نمایشگاه راه یابد، در صورت تمایل می توانند حداکثر تا دو هفته پس از برگزاری نمایشگاه تقاضای گواهی شرکت نموده و آن را بصورت الکترونیکی دریافت کنند.

نکته مهم: ارتباط دبیرخانه نمایشگاه با هنرمندان شرکت کننده تنها از طریق پست الکترونیک و ارسال پیامک به تلفن همراه است. بنابراین ذکر نشانی ایمیل معتبر و شماره تلفن همراه فعال برای شرکت کنندگان ضروری است.

حضور برگزیدگان در مراسم افتتاحیه و اهداء جوایز الزامی است و عدم شرکت به منزلۀ انصراف تلقی خواهد شد.

فهرست راه یافتگان نهایی پس از افتتاح نمایشگاه در خرداد ماه ۱۳۹۷بر روی سایت و در کانال تلگرامی اعلام می شود

ارتباط با دبیرخانه و ارسال پیام: 

@assma261

چهاردهمین نمایشگاه سالانه حروف نگاری پوستر اسماالحسنی ۲۶ اردیبهشت تا ۶ خرداد ۱۳۹۷ برگزار می شود.

گفتنی است پوستر این رویداد حوزه تجسمی را حمید قربان پور که پس از ارزیابی و بررسی از میان ۴ پوستر راه یافته برگزیدگان دوره سیزدهم به مرحله نهایی انتخاب شده ، طراحی کرده است.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>