سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

logotext
تاریخ انتشار:۴ خرداد ۱۴۰۱ در ۱:۴۸ ب.ظ چاپ مطلب
در گفتگو با ورایتی عنوان شد؛

سعید روستایی: «برادران لیلا» را با سانسور اکران نمی‌کنم!

سعید روستایی

سعید روستایی؛ کارگردان فیلم سینمایی «برادران لیلا» در مورد نمایش فیلم خود در کشور ایران گفت: فیلمم را با سانسور در ایران اکران نخواهم کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از ورایتی، سعید روستایی؛ کارگردان فیلم سینمایی «برادران لیلا» که امسال با این فیلم در هفتاد و پنجمین دوره از برگزاری جشنواره فیلم کن حضور دارد، در گفتگویی کوتاه با ورایتی از تصمیمش در خصوص اکران این فیلم سینمایی در کشور ایران صحبت کرده است.

ورایتی در ابتدای این گفتگو در مورد فیلم سینمایی «برادران لیلا» نوشته است: «هسته اصلی این فیلم، تغییرات اجتماعی به‌ویژه در رابطه با زنان است. «برداران لیلا» درام توانمند زنانه‌ای است که داستانش در پس‌زمینه خانواده‌ای شکل می‌گیرد که به دلیل بدهی‌های مرتبط با تحریم‌های اقتصادی در کشور، درهم‌شکسته شده است.»

سعید روستایی در بخشی از این گفتگو در خصوص سختی‌های مردم ایران صحبت کرد و گفت: «سختی‌های مردم تا حدی به دلیل تحریم‌های غرب است، اما ریشه در دولت ایران نیز دارد.»

وی با اشاره به اعمال ممیزی در کشور ایران، عنوان کرد: «امروزه گرفتن مجوز تولید برای فیلمسازان سخت‌تر شده و مسئولان بیشتر از قبل برای فیلم‌ها سانسور اعمال می‌کنند.»

این کارگردان ضمن ابراز امیدواری برای اکرانی بدون سانسور و ممیزی برای فیلم «برادران لیلا» (که البته هنوز مجوز اکران در کشور ایران را ندارد)، بیان کرد: «ترجیح می‌دهم به‌جای اینکه در معرض سانسور قرار بگیرم، به کل از نمایش این فیلم در ایران چشم‌پوشی کنم.»

«برادران لیلا» که نقدی است بر آسیب‌های اقتصادی ناشی از التهابات بازار طلا، دربارهٔ پدری است که مقادیری سکه را برای روز مبادا مخفی کرده و فقط لیلا؛ دختر این پیرمرد از مخفیگاه سکه‌ها خبر دارد.

نوید محمدزاده، پیمان معادی، ترانه علیدوستی، فرهاد اصلانی، سعید پورصمیمی و محمدعلی محمدی گروه بازیگران سومین ساخته سعید روستایی را تشکیل می‌دهند.

این فیلم به‌عنوان یکی از ۲۱ فیلم بخش رقابت اصلی هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم کن، در این جشنواره حضور دارد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>