سوره سینما

پایگاه خبری-تحلیلی سینمای ایران و جهان

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۲ آذر ۱۴۰۱ در ۳:۵۸ ب.ظ چاپ مطلب

معرفی داوران بخش «مجموعه مستند» ششمین جشنواره تلویزیونی مستند

Davaran-Majmooe-Mostanad

ابوالقاسم ناصری، مصطفی رزاق کریمی و مریم مؤمن‌زاده به عنوان داوران بخش «مجموعه مستند» ششمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی  شبکه مستند، ابوالقاسم ناصری مدیر تولید شبکه مستند سیما و از مدیران باسابقه تلویزیون است که تهیه‌کنندگی و کارگردانی آثار مستند زیادی را برعهده داشته است. وی بین سال‌های ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ مدیر گروه انقلاب و دفاع مقدس مرکز مستندسازی سیما بود؛ سپس در سال ۱۳۸۷ به عنوان مدیر گروه فرهنگ و تاریخ شبکه دو فعالیت کرد.

مدیریت گروه مستند شبکه دو در سال ۱۳۸۸ در کارنامه ناصری ثبت شده و سال‌های ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳ نیز به عنوان مدیر گروه مستند شبکه یک فعالیت داشته است. ناصری تهیه مجموعه مستندهای «پژواک»، «سپید و سیاه»، «فصل هفتم»، «جنون و جنایت» و کارگردانی «پرچین‌های بی‌حصار» و «روایت حماسه» را برعهده داشته است.

مصطفی رزاق کریمی از چهره‌های نامدار و شناخته شده سینمای مستند ایران است که مجموعه مستندهای زیادی را تولید کرده است. مستند «چونان سرو» جدیدترین اثر اوست که ضمن معرفی مفاخر معاصر ایرانی این روزها از تلویزیون پخش می‌شود. رزاق کریمی ساخت مستندهای ماندگار دیگری نظیر «بانو قدس ایران»، «خاطراتی برای تمام فصول»، «یاد و یادگار»، «حس پنهان» و … را برعهده داشته است.

مریم مؤمن‌زاده بانوی کارگردان، نویسنده و مستندساز است که تجربه ساخت مجموعه مستندهای متعددی را داشته است. «یک خانم محترم»، «قصه دو زن»، «جام جم فصلی دیگر»، «نشان ملی»، «شمال یا جنوب» و … از جمله آثاری است که به کارگردانی او تولید شده است.

ششمین جشنواره تلویزیونی مستند در بخش‌های «فیلم مستند»، «مجموعه مستند»، «عکس مستند» و «مستندنگاری» به‌دبیری محسن یزدی، مدیر شبکه مستند سیما برگزار می‌شود. زمان برگزاری اختتامیه این جشنواره به زودی اعلام خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>