سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۴ در ۹:۲۰ ق.ظ چاپ مطلب

مروری بر آثار «آلن کاوالیه» در جشنواره فیلم خورشید

khorshid-festival

آثار آلن کاوالیه در جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید مرور می شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره فلیم مستقل خورشید، این جشنواره طی روزهای ۲۲ الی ۲۵ دیماه سال جاری به مرور آثار آلن کاوالیه خواهد پرداخت.

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در سه سانس از برنامه های نمایش خود، به نمایش، تحلیل و گفت و گو پیرامون فیلمهای کوتاه و بلند آلن کاوالیه، فیلمساز شاخص سینمای تجربی فرانسه، می پردازد.

گفتنی است، مرور آثار این فیلمساز بنام سینمای تجربی فرانسه، با حضور دکترای سینمای آوانگارد و تنی چند از دانشجویان دوره دکترای سینما از دانشگاه پاریس (سوربن) و همراه با تحلیل آثار و گفت و گو با مخاطبان با هدف شناخت بیشتر سینمای این فیلمساز و اندیشه های سینمایی او انجام می شود.

آلن کاوالیه در سال ۱۹۳۱ در وندوم فرانسه متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه سوربن در رشته تاریخ و سپس در مدرسه سینمایی ایدک به انجام رساند. وی اولین فیلم کوتاه خود به نام «یک آمریکایی» را در سال ۱۹۵۸ ساخته است. فیلمهای «طپش»، «مارتین و لئا» و «ترزو ۲۴ تصویر» از دیگر آثار مطرح اوست که همگی در قالب مستند تولید شده اند.

«پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید» بعنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربی کشور، به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و دبیری مهدی یارمحمدی، از ۲۲ الی ۲۵ دی ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تهران برگزار می‌شود.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>