سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ فروردین ۱۳۹۵ در ۱:۴۴ ب.ظ چاپ مطلب

آنونس «نفس» رونمایی شد / پیام صلح در لحظه‌های فیلم

Nafas

آنونس فیلم سینمایی «نفس» ساخته حسین جمشیدی گوهری با زیرنویس انگلیسی در آستانه برگزاری سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر رونمایی شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی فیلم سینمایی «نفس»، حسین جمشیدی گوهری با بیان این مطلب درباره ساخت آنونس این فیلم سینمایی گفت: همکاری با تیم تولید فیلم سینمایی «نفس» و همچنین نرگس آبیار به عنوان کارگردان، تجربه متفاوتی بود و فیلمنامه اجازه خلاقیت به عوامل فنی فیلم می داد و نتیجه خوبی در برداشت.

حسین جمشیدی گوهری سرپرست گروه انیمیشن فیلم «نفس» که ساخت آنونس این اثر سینمایی را نیز به عهده داشته است، ادامه داد: «نفس» فیلم خاصی است. فیلمی که قهرمان قصه، زندگی ایرانیان در دهه‌ شصت را تداعی می کند. این فیلم همچنین برای مردم کشورهای دیگر مبین قربانیان جنگ است و کودکان بخشی از این قربانیان هستند و پایان فیلم به شدت تاثیر گذار است.

وی درباره انتخاب صحنه های فیلم برای ساخت «آنونس» این فیلم سینمایی گفت: آنونس فیلم سینمایی «نفس» لحظات معصومیت و مظلومیت دختر بچه‌ای را که کاراکتر اصلی فیلم است، نشان می دهد. این آنونس پیام صلح دوستی ایرانیان را علی رغم اینکه به شکل ناخواسته درگیر پدیده شوم جنگ شده بودند را نشان می داد. در واقع پیام صلح در لحظه های فیلم وجود داشت.

جمشیدی گوهری درباره ساخت انیمیشن برای فیلم «نفس» گفت: انیمیشن های فیلم «نفس» در ژانر کودکانه ساخته شده بود اما در عین حال سعی کردیم با حال و هوای مخاطبان بزرگسال نیز همخوانی و برای آنها نیز جذاب باشد.

وی متذکر شد: ضمن اینکه المان های معرفی این فیلم در جشنواره جهانی فجر را در نظر داشتم و تلاش کردم در ساخت آنونس فیلم بین المللی بودن حضور فیلم در جشنواره را نیز در نظر بگیرم.

جمشیدی گوهری در پایان اضافه کرد: بخش انیمیت پویانمایی های «نفس» را امین حق شناس به عهده داشت و طراحی کاراکتر و فضا کاری از «مهدی علی بیگی» بود. همچنین کامپوزیت برعهده خودم بود و کارگردانی سکانس های انیمیشن را به صورت مشترک با امین حق شناس انجام دادم.

[پخش کننده ویدئو]

لینک دانلود: آنونس «نفس»


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>