سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۶ آبان ۱۳۹۷ در ۴:۰۸ ب.ظ چاپ مطلب

تقویت همکاری بین سینمای ایران و فنلاند

finland-cinemaee

رئیس سازمان سینمایی در دیدار با سفیر فنلاند در تهران بر گسترش روابط سینمای دو کشور تاکید کرد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی، سمعی بصری، محمد مهدی حیدریان در دیدار سفیر فنلاند در تهران و همچنین مدیر بنیاد فیلم این کشور، تولید مشترک و تعامل با کشورهایی با سابقه فرهنگی- تاریخی دیرین را مورد علاقه ایران دانست و گفت: تولید مشترک یکی از راه‌های موثر برای همکاری های سینمایی است و ارتباط بین جشنواره‌ها و تبادل فیلم و کارشناسی و ایجاد فرصت تعامل و همکاری بین دست اندرکاران سینمای دو کشور راه دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

سفیر فنلاند هم با اشاره به جلسه ای که سال گذشته با مقامات سینمایی داشته است، اظهار کرد: آن جلسه منجر به تولید فیلم مشترکی بین ایران و فنلاند با عنوان «لایه های دروغ» شد که در مرحله تولید توسط تیمی ایرانی و فنلاندی قرار دارد.

وی بر گسترش هرچه بیشتر همکاری های سینمایی دو کشور تاکید کرد.

مدیر بخش بین الملل بنیاد فیلم فنلاند هم که به عنوان مهمان در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور داشته است، گفت: بنیاد فیلم فنلاند تنها مرکز تولید فیلم در این کشور و تنها موسسه ای است که از تولید مشترک در حوزه فیلم های بلند، کوتاه و انیمیشن حمایت می کند.

وی از برنامه ریزی برای برپایی هفته فیلم فنلاند در تهران با حضور کارگردانان و تهیه کنندگان این کشور و دیدار با سینماگران ایرانی خبر داد.

علیرضا تابش مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی با بیان اینکه تفاهم نامه ای بین دو بنیاد منعقد شده است ادامه داد: این همکاری در صنعت تصویر، جشنواه ها و ارتباط بین هنرمندان خواهد بود.

پیگیری مصوبات این جلسه به رائد فریدزاده معاون بین الملل بنیاد سینمایی فارابی و دبیر شورایعالی بین الملل که در جلسه حضور داشت، سپرده شد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>