سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۱ اسفند ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۴ ق.ظ چاپ مطلب

جمعی از هنرمندان و کارآفرینان از موسسه خیریه فدک باغ رضوان بازدید کردند

kheirieh-fadak

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) گروهی از هنرمندان و کارآفرینان از موسسه خیریه فدک باغ رضوان که مسئولیت نگهداری از دختران معلول را بر عهده دارد بازدید کردند.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه فدک باغ رضوان، سیاوش چراغی بازیگر سینما و تئاتر ، محمد حسن عرفانیان بنیاندگذار  فولاد مبارکه اصفهان، مهدی کریمی تفرشی  رییس هیت مدیره و مدیرعامل  مجتمع صنایع غذای گلها، سید اکبر میر احمدی مدیر عامل شرکت مجتمع صنایع بسته بندی روناک،هما خاکپاش بازیگر سینما  با حضور در موسسه خیریه فدک باغ رضوان از بخشهای مختلف این موسسه بازدید کردند.

سیاوش چراغی بازیگر سینما و تئاتر بعد از بازدید از این موسسه و با اشاره به لزوم توجه به دختران معلول و کم توان گفت : همه ما در خانواده های خود و یا در بین نزدیکان  خود دارای یک کودک کم توان هستیم و شاید ما مشکلی برای نگهداری از این کودکان نداشته باشیم اما خانواده های بسیاری هستند که  برای نگهداری از این فرزندان از  لحاظ مالی دچار مشکلات زیادی هستند به همین دلیل وجود موسساتی مانند  فدک باغ رضوان که  مشکلات این خانوادهها را کم می کند بسیار مهم است.

وی با اشاره به اینکه همه باید به هم مهربانی کنیم افزود : متاسفانه همیشه باید افسوس بخوریم که کارهای که مربوط به دولت است را مردم باید انجام بدهند اما خوشبختانه دل بزرگ و مهربان این مردم همیشه حامی بوده است.

محمد حسین عرفانیان بنیانگذار فولاد مبارکه اصفهان  نیز گفت:توجه به کودکان و افراد معلول و کم توان جزو آموزه های دینی و فرهنگی  ما است  و به راحتی می توانیم  بسیاری از پدیده ها و مشکلات را با استفاده از محبت و مهربانی حل کنیم.

وی ادامه داد : وقتی به آموزه های قرآنی دقت می کنیم  متوجه می شویم بعد از بسیاری از امور همچون نماز و روزه یکی از مهمترین کارها توجه به افراد کم توان و ایتام در جامعه است  و وظیفه همه ما است که به این افراد بخصوص افراد کم توان توجه کنیم.

مهدی کریمی مدیر عامل مجتمع غذایی گلها نیز گفت : باید بخشهای اقتصادی و همچنین  کار افرینان  به بخش مهمی از وظایف اجتماعی خود عمل کنند  و همه ما باید یک سفیر نیکوکاری باشیم.

هما خاکپاش هنرمند سینما و تئاتر نیز گفت : کودکان و بخصوص کودکان کم توان هیچ گناهی ندارند بلکه کسانی که به انها کم توجهی می کنند گناهکارند  به همین دلیل همه ما در هر سمتی که هستیم  باید برای  رفاه این افراد  کار کنیم.

گفتنی  است موسسه خیریه فدک باغ رضوان  نگهداری از بیش از ۳۰۰ دختر کم توان و معلول ۱۴ سال به بالا را بر عهده دارد.

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>