سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۴ مهر ۱۳۹۵ در ۳:۰۰ ب.ظ چاپ مطلب

رویا نونهالی گوینده متن مستند «آوای آفتاب» شد/ داستان کشف نفت

avaye-aftab

با پایان مرحله تدوین فیلم مستند «آوای آفتاب» به کارگردانی سعید بشیری، متن آن توسط رویا نونهالی بازیگر گزیده کار سینما و تئاتر کشور خوانده و ضبط شد.

به گزارش سوره سینما ، این فیلم توسط مسعود امینی تیرانی مدیر فیلمبرداری آثاری چون «یک دزدی عاشقانه» و «بیداری برای سه روز» و داوود ملک حسینی تصویربرداری شده و موسیقی آن را سعید شعبانی که آهنگساز فیلم «خداحافظ رفیق» بوده، ساخته است.

«آوای آفتاب» با تهیه کنندگی فربد صوفی و به سفارش روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران طی ۳۰ جلسه و در شهرهای اهواز، آبادان، عسلویه، گچساران، امیدیه، خارک و نکا تصویربرداری و تولید شده است.

داستان کشف نفت در یک مستند سینمایی

در این مستند علاوه بر نمایش مراحل متفاوت فعالیت های شرکت ملی نفت ایران از مرحله اکتشاف، استخراج، تولید و صادرات، تلاش شده به داستان کشف نفت، ویژگی های جغرافیایی و جامعه معاصر ایران با نگاهی فرهنگی و هویتی نیز پرداخته شود.

نویسنده متن فیلم سعید اسلام زاده است و تدوین آن توسط کامبیز قوام زاده انجام شده است. مدت فیلم ۲۵ دقیقه بوده و نسخه ای از فیلم برای حضور در جشنواره  فیلم مستند سینما حقیقت به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است. این فیلم  در دو نسخه زبان فارسی و انگلیسی آماده خواهد شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>