سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۳ شهریور ۱۳۹۵ در ۱:۵۰ ب.ظ چاپ مطلب

دوره تربیت مدرس برای کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» برگزار می‌شود

savad-resaneh

اولین رویداد تربیت مدرس کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» پایه دهم با حضور دو تن از مولفین کتاب در تاریخ پنجشنبه ۱ مهر ماه ۹۵ برگزار می شود.

به گزارش سوره سینما ، در راستای طرح تحول آموزش و پرورش، امسال با بازگشایی مدارس، نخستین دوره دانش آموزان پایه دهم از مقطع متوسطه دوم به همراه کتب جدید التالیفشان پا به مدارس می گذارند. با توجه به فراگیر شدن استفاده از ابزارهای ارتباطی و رسانه ها در بین نوجوانان و نبودِ مهارت کافی در بین این کاربران برای استفاده از این ابزارها، چند سالی است که لزوم تدوین درسی با محوریت آموزش چگونه استفاده کردن از این ابزارها حس می شد. در همین راستا یکی از مهمترین کتبِ تازه تالیف شده پایه دهم، کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» است که با توجه به نوپا بودن این کتاب درسی لزوم تربیت مدرسان مرتبط با آن بیش از پیش حس می شود.

بر همین اساس، توسط «باشگاه مدرسان سواد رسانه ای»، مجموعه رویدادهای تربیت مدرس سواد رسانه ای برای آماده سازی مدرسان این کتاب طراحی شده است. در این مجموعه رویدادها علاوه بر ارائه دیدگاهی کلی نسبت به کتاب و شیوه های آموزش و ارزشیابی آن، فصول کتاب یک به یک برای مدرسان مورد بررسی و آموزش قرار می گیرد.

بر اساس این گزارش، نخستین رویداد از این مجموعه رویدادها، روز پنجشنبه ۱ مهر ماه همزمان با بازگشایی مدارس برگزار می شود. در این رویداد یک روزه، با حضور دکتر میترا دانشور، رئیس گروه تفکر دفتر تالیف کتب درسی و دکتر سید بشیر حسینی، مدیر گروه مدیریت رسانه دانشگاه صداوسیما، که هر دو از مولفین کتاب «تفکر و سواد رسانه ای» هستند، ابتدا عناصر چارچوب برنامه تفکر و سواد رسانه ای و طراحی آموزشی موقعیتهای موثر در کتاب توسط دکتر دانشور ارائه شده و سپس دیدگاهی کلی از کتاب با محوریت استراتژی ها و ملاحظات تدریس فصل اول آن با عنوان «ما و رسانه ها» توسط دکتر حسینی به بحث و بررسی گذاشته می شود. در نهایت هم ارائه ای با موضوع «راه های مبارزه با نقاط ضعفمان در تدریس» توسط محمدصادق باطنی، مدرس  تکنیکهای تدریس و سواد رسانه ای ارائه می گردد.

گفتنی است این رویداد توسط مدرسه هنر و رسانه آینه برگزار می شود. متقاضیان شرکت در دوره، برای دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به دوره و ثبت نام در آن می توانند از طریق سایت ayenehschool.ir اقدام نمایند. همچنین ظرفیت دوره محدود بوده و آخرین مهلت ثبت نام ۲۹ شهریور ماه می باشد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>