سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

sourehcinema
تاریخ انتشار:۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ در ۳:۳۳ ب.ظ چاپ مطلب

روایتی از یک مجتهد اسپانیایی در مستند «پنج روز با شیخ جعفر»

jafar-gonzales

مستند سینمایی «پنج روز با شیخ جعفر» با محوریت زندگی رائول گنزالس بورنز مجتهد اسپانیایی به کارگردانی محمدباقر شاهین در ماه مبارک رمضان پخش می‌شود.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی خانه مستند؛ رائول گنزالس بورنز در نهم ژانویه ۱۹۵۰ در شهر مادرید، پایتخت اسپانیا در خانواده‌ای انقلابی متولد شد. پدرش در زمان حکومت دیکتاتوری ژنرال فرانکو به دلیل فعالیتهای آزادی خواهانه چند سال به زندان افتاد. چون پدرش تحت تاثیر افکار مارکسیسم بود خود او نیز در محیطی با گرایشات مارکسیتی پرورش یافت و پیوسته تا هنگام مسلمان شدنش تحت تأثیر آن افکار بود.

وی پس از مطالعه کتابی درباره اسلام که یکی از دوستانش به وی هدیه کرده بود تمایل وی به اسلام شدت یافت، تا اینکه برای آشنایی عمیق تر با اسلام و آیین آن، محل انزوا را ترک گفته به گرانادا رفت و در ۱۱ فوریه ۱۹۸۳ به دین اسلام مشرف شد. مدت یک سال را در گرانادا گذراند. در خلال این مدت متوجه شد تسنن از جنبه هایی کامل نیست از این رو به جستجوی خود ادامه داد تا اینکه پس از مدتی تحقیق و مطالعه کتبی که درباره عقاید شیعه و سرگذشت اهل البیت (علیهم السلام) نوشته شده بود سرانجام در سال ۱۹۸۶ مذهب تشیع اثنا عشری را برگزیده و نام خود را به جعفر تغییر داد.

از سال ۱۹۸۹ تا ۱۹۹۶ در مدرسه حجتیه حوزه علمیه قم مشغول تحصیلات اسلامی گردید و از سال ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ به عنوان سردبیر مجله کوثر اسپانیایی فعالیت نمود. وی پس از مراجعت از اسپانیا در سال ۲۰۰۶، در قم اقامت داشته و مشغول تکمیل دروس فلسفه، عرفان و تفسیر است و مستند «پنج روز با شیج جعفر» چگونگی سیر و سلوک ، نحوه زندگی و بخصوص ترجمه قرآن و کتب اسلامی به زبان اسلامی را توسط وی به تصویر می‌کشد که پس از ۴ سال تحقیق، تولید و تدوین در مدت زمان ۴۵ دقیقه هم‌اکنون آماده نمایش شده است.

مستند سینمایی «پنج روز با شیخ جعفر» به کارگردانی محمدباقر شاهین و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر تولید شده در خانه مستند انقلاب اسلامی و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است و در ماه مبارک رمضان از طریق رسانه ملی روی آنتن خواهد رفت.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>