سوره سینما

پايگاه خبری تحلیلی سینمای ایران

logotext
تاریخ انتشار:۲۵ تیر ۱۳۹۵ در ۴:۱۵ ب.ظ چاپ مطلب

برگزاری جلسه مدیران پردیس‌های سینمایی تهران با مدیران سازمان سینمایی

cinemayee-pardis

نخستین جلسه مدیران پردیس‌های سینمایی تهران با بحث و تبادل نظر در خصوص آیین نامه و ضوابط نمایش سال ۹۵ و طرح مشکلات اکران در این حوزه برگزار شد.

به گزارش سوره سینما به نقل از روابط عمومی سازمان سینمایی ، در جلسه صبح چهارشنبه ۲۳ تیر که با حضور معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی، مدیر کل سینمای حرفه ای ،رییس شورای صنفی نمایش و مدیران پردیس های سینمایی در محل سازمان سینمایی شد در فضای همدلی و وهمفکری ،حاضران در جلسه با تاکید بر پایبندی به مفاد آیین نامه شورای صنفی اکران سال ۱۳۹۶-۱۳۹۵ به بیان مشکلات و مسایل اجرای آیین نامه در حوزه نمایش و اکران برای پردیس های سینمایی پرداختند .

در ابتدای جلسه محمد رضا فرجی مدیر کل سینمای حرفه ای سازمان سینمایی با اشاره به گلایه ها ،از مدیران پردیس های سینمایی درخواست کرد تا مصوبات شورای صنفی نمایش را طبق آیین نامه اجرایی مصوب اجرا کنند .

وی با تأکید برتشکیل این جلسه برای تفاهم و همدلی ، از پردیس های سینمایی خواست به عنوان همکار و یاری دهنده ،تلاش کنند تامصوبات این شورا به درستی اجرایی شود.

در این جلسه ، حبیب ایل بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی، با تشکراز حاضرین در جلسه خواستار تداوم اینگونه این جلسات شد.

ایل بیگی با اشاره به اتفاق خوب و مثبت فروش در سه ماهه نخست سالجاری از مدیران پردیس های سینمایی تهران خواست تا با سرویس دهی مناسب ،رعایت نظم و انضباط در اکران و در نهایت جلب رضایت مردم شاهد تداوم این روند باشیم.

وی با اعلام تصمیم قطعی سازمان سینمایی برای حمایت همه جانبه از هنر –صنعت سینما در کشوربا اشاره به کمک گیری و استفاده از نظرات مردم و سالن دارها در حوزه اکران و همچنین نظارت مداوم سازمان سینمایی برای تداوم روند روبه رشد و مطلوب فروش فیلم ها افزود : فقط با صرف اتکا به رقم فروش یک فیلم نمی توان سلیقه مخاطبان را سنجید وانشاءالله با برنامه ریزی و استفاده مناسب از بحث های مرجع ،به بستر سازی برای ایجاد فرهنگ سینما رفتن در میان مردم بپردازیم.

معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی در خاتمه از خروج شورای صنفی نمایش از سازمان سینمایی و برگزاری جلسات در خانه سینما ابراز رضایت کرد.

الزام پردیس های سینمایی به اکران ۶سانس در روز با توجه به پراکندگی جغرافیایی این سالن ها در مناطق مختلف شهری و ترکیب متفاوت مخاطبین، هزینه های باالای لامپ سرور در این سالن ها به خاطر نمایش زیاد در سانس های کم یا بدون مخاطب ،اجازه کم یا زیاد کردن نوبت اکران فیلم ها بر اساس استقبال مخاطب پس از دو هفته نمایش بر اساس الزام در قرارداد از جمله خواسته های حاضرین در جلسه بود.

در ادامه همایون اسعدیان رییس شورای صنفی نمایش ضمن ابراز خوشحالی از دیدار با مدیران پردیس های سینمایی گفت:فروش خوب و استقبال بی نظیر از سینما در سال جاری مرهون زحمات مجموعه دوستان بوده است و بنده از طرف شورای صنفی اکران از دوستان سپاسگذاری می کنم.

رییس شورای صنفی نمایش فیلم با بیان اینکه خواسته های شورای صنفی تنها اجرای آیین نامه ها و مصوبات شورا می باشد گفت ما همه سعی خود را برای پیشبرد منافع کلی سینما با همکاری و همیاری شما عزیزان انجام میدیم و امیدواریم شما هم با اجرای مصوبات برای رسیدن به اعتلای سینما ما را یاری کنید.

وی در ادامه افزود ما مرتب با تذکر کارگردانان و تهیه کنندگان فیلم ها در خصوص اکران تک سانس و دوسانس فیلم ها مواجه ایم و از شما می خواهیم تا مطابق قرارداد فیلم ها در سه سانس چرخشی با رعایت اعتدال اکران کنید.

در این جلسه محمد قاصد اشرفی رییس صنف سینما داران و مدیر مجتمع سینمایی ماندانا هم با اشاره به اینکه در آیین نامه فعلی سقف خواسته های پردیس های سینمایی در حوزه اکران بر آورده نشده است گفت: آیین نامه فعلی با مشارکت نخبگان حوزه سینما تدوین شده و علیرغم وجود محاسن و معایب ظاهری در روح آن منافع کلیت سینما دیده شده است و فقط به پردیس های سینمایی پرداخته نشده است.

در این جلسه همایون اسعدیان رییس شورای صنفی نمایش ، محمد قاصد اشرفی مدیر مجتمع سینمایی ماندانا، محمد رضا صابری مدیر پردیس کوروش، حسین اسلامی مدیر اریکه ایرانیان، وحید عابدین مدیر پردیس جوان ، فرجام آژیر مدیر پردیس راگا ، مقصود نیا مدیر سینما ایران، حسین مقیمی مدیر سینما مرکزی، مجید فولادی مدیر پردیس راگا ، امیر عباس گردان مدیر پردیس سمرقند ، مسعودنجفی مدیر پردیس تماشا ، میلاد مالکی مدیر داخلی کوروش ، حبیب ایل بیگی و محمد رضا فرجی شرکت داشتند.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>